Skocz do zawartości
Chrupek753

Gears of war 4 Ciągle się wiesza

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

Jako że pewnego pięknego dnia coś ubiło mi zasilacz, który pociągnął za sobą płytę główną i dysk SSD, musiałem na kilka tygodni coś złożyć na tym co zostało po kilku modernizacjach. Teraz mam problem z Gears of war 4, ogólnie gra chodzi ok, gdyby nie to, że lubi się zawiesić. Po 5-10 minutach, czasem godzinie, a czasem zaraz po uruchomieniu jakiejkolwiek misji. Benchmark zawiesza grę po kilku sekundach albo zaraz po uruchomieniu, bez względu na ustawione detale.

PC to

Asrock P67 Pro3

i7 2600

MSI GeForce GTX 1060 GAMING X 6GB GDDR5

XFX TS 550W

RAM 8GB (2x4) jakieś HyperX 1333MHz

Gra jest zainstalowana na zwykłym dysku.

Zauważyłem też, że na przykład w niektórych grach bez włączonej synchronizacji, karta oraz procesor obciążone są między 20-40% i nawet na chwilę nic ponad. FPS zatrzymuje się na 120FPS i koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez większej poprawy, minimalny fps w granicy błędu pomiarowego 1-2 w górę. Maksymalny bez zmian w grach, gdzie sprawdzałem. GOW też się zawiesza, po włączeniu benchmarku na najniższych od razu, pomaga tylko zamknięcie z menadżera, na Max po kilkunastu sekundach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System W10, czysta instalacja, po wszystkich aktualizacjach. Wszystko składane ze 2 dni temu, bo leżało w pudłach. Sterowniki do karty też pobierane najnowsze z dostępnych, chyba 431.36 z tego co pamiętam. Temperatury karty nie przekraczają 62 stopni, na procesorze 28-30 w idle i max co wyszło po teście OCCT przez 2h to 57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy w jakiej grze, są takie, gdzie bez względu na ustawienia (niskie - ultra) nie da się przekroczyć 120fps, użycie karty i procka jest na poziomie 20-40%. Zainstaluję coś jeszcze dla pewności i zobaczę jak sytuacja wygląda. Jeżeli chodzi o Gears of war to ścinka jest bez względu na ustawienia. RAM ustawione na 1333MHz 9-9-9-24, wcześniej były niższe opóźnienia, trudno mi teraz powiedzieć jakie ale myślałem, że to jest problemem jednak po zmianie zero poprawy. Na wyższym taktowaniu w ogóle nie wstają, a na auto ustawiają się 1066MHz 7-7-7-20

Edytowane przez Chrupek753

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak nie wiem jakie wymagania ma ta gra, ale usilnie piszesz o 120 FPSach. To jest shooter wydany w 2016 roku na moje byłoby dziwne jakby na posiadanej przez ciebie konfiguracji w Full HD gra wykręcała tak wielką ilość FPSów. Chyba, że grasz na mniejszej rozdzielczości. Masz zainstalowany MSI Afterburner?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie piszę konkretnie o tej grze ale mam jeszcze kilka innych, gdzie jest dziwna blokada na takiej właśnie ilości fps. Z ciekawości włączyłem rfactora 1 i też więcej nie wyciąga. Wrzuciłem kartę z drugiego kompa i efekt żaden, oprócz wyższego minimalnego fps.

GOW dopóki nie złapie zwiechy działa płynnie.

Mam MSI Afterburner, właśnie na jego podstawie sprawdzałem jak duże zużycie CPU i GPU mam podczas gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, po kablu. Tylko nie bardzo wiem, co może dać ograniczenie karty sieciowej

edit. Coś mnie tknęło, żeby ustawić timingi na Auto i sprawdzić jaka będzie zmiana. Efekt, nie wywala od razu, aczkolwiek trochę ponad 2h i jedynie zamknięcie gry pomogło. Trochę dziwne, że po ustawieniu wszystkiego na sztywno, tak jak niby deklarowane zawiesza się od razu

Edytowane przez Chrupek753

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...