Skocz do zawartości
R3jn

Upgrade Zestawu do 4k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam sprzęt jaki posiadam to :

CPU:i5 3570k@4.5

Chłodzenie:Scythe Yasya+2x be quiet pure wings 2 120mm

Obudowa Phanteks p400s 2x pure wings 140 front+góra 2x wentyle z budy i jeden z tyłu

Mobo:Asrock z77 Extreme 4

Zasilacz:OCZ ModXtream 600W

Ramy:2x 4 GB Crucial Balistix sport

Grafika:Msi 1060 GTX Gaming X

Monitor:Acer Predator XB241H 144hz Full HD

Dysk SSD PlextorM6pro

a więc zastanawiam się nad zmianą prawie całego komputera oszczędzić chce póki co karte i poczekać aż stanieją :) zastanawiam się nad Ryzenem 3600\3700X lub poczekac na spadki cen i7 9700K ewentualnie wstrzymać się i czekać na nowa opcje od Intela co wy byście zrobili ? bardziej skłaniał bym się ku intelowi bo w grach bardziej wydajny a właśnie pod to ma być komputer no I ma Intel Optane który działa super z dyskami hdd można podpiąc 2tb dysku i będzie dość szybki

Gry w jakie gram to war thunder na codzień a tak to wszystkie nowośći

Edytowane przez R3jn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj na niereferencyjne 5700 XT. Na początku września powinien być wysyp. Karta jak za te pieniądze radzi sobie świetnie. Do tego czasu pewnie też wyjaśni się sprawa z nowymi ryzenami i ich obsługą na tanich płytach b450

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz obudowę, zasilacz, jeden dysk i monitor. To już zawsze zmniejsza znacznie wydatek. Zresztą dysk, zasilacz czy budę możesz zawsze zmienić później. Propozycja ode mnie:

https://www.morele.net/inventory/info/a6010495/

Ewentualnie czekaj na RX 5700 XT od Sapphire, ale obawiam się, że jak już ta karta się pojawi na rynku to będzie kosztowała 2100-2200zł, nie wiem zatem czy warto czekać, oceń sam. Płytę na B450 łap teraz bo widać, że już ceny na niektóre modele windują w górę bo ich dostępność maleje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już tłumaczę dlaczego nie lepiej 3600. Oficjalnie prawnie według standardu JEDEC płyty choć mają zapisane wyższe obsługiwane taktowania to jednak rzadko się zdarza, że takie coś jest ogarniane. Nawet Lipton testując Ryzena 3600 musiał zbić te taktowanie do 3000MHz po to, żeby wszystko funkcjonowało tak jak trzeba. Pamięci miał bodajże 3400MHz. Dlatego lepiej kupić 3000-3200MHz z CL15 lub CL16 niż kupować 3600MHz z CL19.

Chipset B to taki młodszy brat X. Jest tak w każdym wypadku, że zaraz po premierze procesorów wypuszczane są na rynek te "drogie" modele płyt z chipsetem X, żeby sobie firmy zarobiły. Natomiast po 4-7 miesiącach rynek zalewają płyty na chipsecie  B takie dla nas zwykłych Kowalskich.

W wypadku tej generacji X570 obsługuje PCI Express 4.0 natomiast B550 nie będzie go obsługiwał "w teorii". W praktyce na ten moment żadna karta nawet RTX 2080 Ti i tak nie wykorzystuje przepustowości PCI Express 3.0. Oczywiście high-endowe modele X570 będą miały najlepsze sekcje zasilania oraz np. po 2-3 złącza PCIE i 2-3 złącza M.2. itp. Później to już po prostu jest kwestia dodawania multum rzeczy, które zwykłemu graczowi nie są potrzebne.

Edytowane przez Michikun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak choć bardziej mnie korci iść w stronę 3700x i podkręcić go do Maxa ile się da pooglodam jeszcze rynek na spokojnie poczekam aż podatek od nowości zejdzie

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam parę rad dla ciebie. Zmień płytę na:

https://www.x-kom.pl/p/504423-plyta-glowna-socket-am4-gigabyte-x570-gaming-x.html

Dysk SSD zmień na:

https://www.x-kom.pl/p/465067-dysk-ssd-corsair-480gb-m2-nvme-pcie-x4-ssd-force-series-mp510.html

Podaruj sobie obecnie zakup dysku HDD, dokupisz go przy pierwszej okazji jak ci wpadnie jakieś 150-200zł.

Dołóż do procesora:

https://www.x-kom.pl/p/500094-procesor-amd-ryzen-amd-ryzen-7-3700x.html

Ewentualnie możesz też "tymczasowo" kupić dysk na SATA, a potem dokupić duży na M.2

https://www.x-kom.pl/p/469034-dysk-ssd-pny-240gb-25-sata-ssd.html

Logicznie lepiej, łatwiej i rozsądniej jest "żonglować" dyskami. Co do reszty to rozumiem, że cooler, obudowa i zasilacz to takie twoje "upodobane" wybory i ciężko będzie cię namówić na zmiany.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komputer ma być typowo do gier więc nie wiem czy jest sens dopłacać do 3700X w testach jest to 1-2 fps różnicy a w cenie różnica jest dysk na sata ssd mam  256 GB plextor m6pro a teraz pytanie co przemawia za tą płytą co podałeś co naczytałem się o tym że gigabyte i asus w x470 b450 to były płyty które często throtlowały i problemy z biosami najczęsciej asus. i co przemawia za tym dyskiem z tego co wiem ten co podałem jest bardzo dobry na dobrych pamięciach co to cooler z zapasem żeby był święty spokój i na ewentualny upgrade procka na naprzykłąd serie ryznenów 4000 a co do obudowy... dobra cena dobra firma z przodu siatka zamiast zabudowania więc dobre przejście powietrza ładna i przycemniona szyba a choinki nie bede robił z kompa delikatne ledy nic więcej obecnie mam phanteks p400S ale chętnie posłucham co chciałeś zaproponować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, R3jn napisał:

komputer ma być typowo do gier więc nie wiem czy jest sens dopłacać do 3700X w testach jest to 1-2 fps różnicy a w cenie różnica jest dysk na sata ssd mam  256 GB plextor m6pro a teraz pytanie co przemawia za tą płytą co podałeś co naczytałem się o tym że gigabyte i asus w x470 b450 to były płyty które często throtlowały i problemy z biosami najczęsciej asus. i co przemawia za tym dyskiem z tego co wiem ten co podałem jest bardzo dobry na dobrych pamięciach co to cooler z zapasem żeby był święty spokój i na ewentualny upgrade procka na naprzykłąd serie ryznenów 4000 a co do obudowy... dobra cena dobra firma z przodu siatka zamiast zabudowania więc dobre przejście powietrza ładna i przycemniona szyba a choinki nie bede robił z kompa delikatne ledy nic więcej obecnie mam phanteks p400S ale chętnie posłucham co chciałeś zaproponować

No to cię trochę "obudzę" screenami z testów odnośnie procesorów. W grach które wykorzystują dobrze większą ilość rdzeni i wątków ta różnica wynosi 7-9 FPS na korzyść 3700X i to nawet w przypadku grania w 1440P czego tu akurat nie widać na załączonych obrazkach, ale taka jest prawda :) i myślę, że nastawiając się na 1440p warto to uwzględnić. Nie mniej jednak sprzęt, który sam wybrałeś też jest spoko, po prostu ja bym pokombinował tak, żeby coś później dorzucić w drugiej "turze".

 

ryz6.png

ryz5.png

rz4.png

ryz3.png

ryz2.png

ryz1.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i właśnie tu widać różnice 3 fpsów... między 3700 a 3600X a 3600X to nic innego jak 3600 podkręcony co można zrobić też na 3600 zaoszczędzając troszke kasy,a  właśnie ja mam monitor 1080p ale 144hz z gsync więc nie będę grał w 1440 i raczej nie uwzględniam kupowania takiego monitora bo dopiero co spłacilem ostatnią rate za ten a mam go nie cały rok choć full hd dla mnie to i tak bardzo dobra jakość obrazu

Edytowane przez R3jn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...