Skocz do zawartości
83piotrek

Składam nowego kompa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po 10 latach skladam pierwszego kompa na podzespolach:

1. asrock b450 fatalTY gaming k4 450

2. tymczasowo amd athlon 200ge z grafika

3.2x8 ddr4 3200mhz ballistix sport

4. dysk ssd adata 500gb montowany na plycie glownej

5.zasilacz vero l2 500w

6.obudowa cooler master

I mam pierwsze pytanie: czy na plyte jednoczesnie podlaczam zasilanie atx24 pin i EPS 8pin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,zasilanie musisz podłączyć,dotyczy to zarówno złącza 24pinowego jak i EPS .Jak nie robisz oC to złącze EPS może być podłączone wtyczką 4 pinową,choć większość nowych zasilaczy dysponuje już wtyczkami 8 pinowymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer zlozony na athlonie 200ge,pracuje. Faktycznie za 1ym razem nie trafilem srokiem radiatora w cpu i musialem go przesuwac pod swiatlo razem z pasta po procesorze(pewnie sie zarysowal)..teraz musze poduczyc sie oc a pozniej pora na wybor konkretnego cpu i grafiki.

Mam nadzieje ze z nowym cpu dostane te nowe chlodzenie amd montowsne srubkami do backplate. Z tego co rozumuje, tam nie mozna nie trafic w cpu bo jest jedna pozycja.

Edytowane przez 83piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu po prostu sobie ustawiasz zegary na "sztywno". No teraz biosy są bardziej rozbudowane, niby możliwości jest więcej jednak paradoksalnie wszystko do kupy składa się na to, że sprzęt się gorzej "kręci" niż w dawnych czasach. Pamiętam jak miałem Q6600 i dwoma kliknięciami sobie podkręcałem procesor z 2,4 GHz na 3,4 GHz co na tamte czasy dawało naprawdę niezłego kopa, a wcześniejsze generacje umożliwiały jeszcze większe "cuda".

Wgraj sobie profil XMP pamięci i pamiętaj, że maksymalnie pójdą na 2666MHz (w niektórych biosach opisane jako 2667Mhz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tylko 2666 jak mam sporty chodzace na 3200?

Nie mam opcji core performance off. Tylko auto badz cinebench i jeszcze druga nazwa jakiegos programu.

Niestety tego athlona nie moge podkrecic. W bios ustawiam na sztywno 1.35v i 3900mhz i nic to nie daje. Prpgramy pokazuja szyblosc 1600,2600 do 3200mhz i mnoznik lata 16x,26 do 32x ale nie wiecej...

Edytowane przez 83piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...