Skocz do zawartości
omelette du fromage

Komputer do renderingów do 8000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałbym złożyć komputer do renderowania do 8000zł. Programy które będą używane to:

Cinema 4D+ vray
3dsMax+ vray
Sketchup + Vray
Blender
Autocad
Photoshop
Ilustrator

Komputer może też być wykorzystywany do obróbki video ale nie jest to jego podstawowe przeznaczenie.

 

Wstępnie myślę nad taką konfiguracją:

Procesor AMD Ryzen 9 3900X - 2300zł
Karta graficzna GeForce RTX 2070 SUPER - 2400zł
RAM 32GB DDR4 - 750zł
Dysk SSD XPG GAMMIX S11 Pro PCIe Gen3x4 M.2 2280 1TB - 650zł
Płyta główna X470 - 600zł
zasilacz 550W - 400zł
obudowa - 300zł
chłodzenie CPU - 200zł

 

Proszę o doradzenie w wyborze komponetów do tego komputera.

Edytowane przez omelette du fromage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składam obecnie kompa do edycji wideo (davinci) i również celuje w nowego Ryzena (z tym że 3700x). Ja jednak mam dodatkowe wymagania w postaci płyty itx.

Co do Twojej konfiguracji to z tego co czytam jest jednak sporo problemów z biosami do x470, więc osobiście bym się w to nie pchał (tym bardziej że w moim przypadku itx X470 to koszt ledwie koło 150zl niższy niż x570, ale obecnie jest problem z jakimkolwiek wyborem bo jest jedna tylko płyta dostępna). Grafikę już kupiłem (referencyjny 2070 super). Chłodzenie też już mam (noctua nh-d15). Jeśli chodzi o ssd ja celuje w PNY.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj przy tym itxie by się upewnić jak tam sekcja zasilania na płycie wypada. Bo już się zdarzały w przeszłości kwiatki, że płyta niby miała nazwę jak "pełnoprawna" wersja ATX a okazywało się, że sekcja obcięta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy zasilacz 750W wystarczy do uciągnięcia dwóch kart 2070 Super i Ryzena 3900x? Czy może lepiej kupić zasilacz 850W? Sprzęt NIE będzie podkręcany.

Pytam bo chciałbym sobie zostawić w przyszłości możliwość dołożenia drugiej karty graficznej.

Czy wybrane zasilacze są wystarczającej jakości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...