Skocz do zawartości
Lysyn

Czy dysk Dysk SSD MP600 M.2 PCI Express 4.0 będzie działał na płycie z PCI Express 3.0

Rekomendowane odpowiedzi

Czy dysk Dysk SSD MP600 M.2 PCI Express 4.0 będzie działał na płycie z PCI Express 3.0 i z jakimi prędkościami?
Bo chce wymienić dysk systemowy na szybszy a niedługo wymienić intela z390 na amd x570.

Dyska taki: Dysk 1 TB Corsair Force Series Gen.4 CSSD-F1000GBMP600 M.2 PCI Express 4.0
Bo zamówiłem PNY 1TB M.2 SSD XLR8 CS3030 PCIe x4 NVMe ale jeszcze mogę wymienić na ten Corsair.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz obecnie dysk systemowy - klasyczne HDD , hybrydowy HDD , budżetowe SSD czy już SSD NVMe ?

Co do SSD PCI-E 4.0 , powinien działać w slocie PCI-E 3.0 , interfejsy są ze sobą kompatybilne .

O ile zwolni - trudno powiedzieć ,w  przypadku PCI-E 3.0 4x przepustowość portu to niecałe 4 GB/s , obstawiam wydajność zbliżoną do obecnych dobrych SSD PCI-E 3.0 4x - Samsung 970 EVO / Pro , A-Data SX8200 Pro czy Corsair MP510 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy jest sens wymieniać .

970 EVO to dobry i szybki dysk , jak dla mnie wymiana 970 EVO na MP600 to jak wymiana jednego supersamochodu na inny który jest tylko trochę szybszy - coś jak wymiana Ferrari Enzo na model FXX albo wymiana Koenisega Agery R na Veyrona GS .

Dla mnie sens wymiany jest żaden , bardziej wygląda mi to na pogoń za transferami / IOPS niż realnymi potrzebami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...