Jump to content
Sign in to follow this  
bestcorkieu

Komputer zawiesza się, pomaga tylko twardy reset

Recommended Posts

Witam! i 
Od kilku dni mam pewien problem, otóż komputer zawiesza się, nie da się nic zrobić, dźwięk oczywiście też i słychać takie jakby buczenie, trzeba dopiero resetować komputer przyciskiem na obudowie.
Często jest tak, że przy pierwszym włączeniu kompa zacina się po około 5 minutach i po zresetowaniu działa dobrze dopóki nie odpalę czegoś bardziej obciążającego niż Google Chrome no i wtedy się zacina. 
Temperatury są w miarę okej, nie zauważyłem, żeby były jakoś bardzo wysokie, robiłem testy w HDTune i HDDScan i też nic nie wykazały. (pierwszy screen jest z SSD drugi z HDD)

Karta Graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1050
Procesor: AMD Athlon X4 870K Quad Core Processor
Zasilacz: Vero L1 500W
Płyta Główna: ASRock FM2A88M Extreme4+

image.png.346a408adc5f87e5d081402526e89e70.png
image.png.52333893edda7f9e48b5312bbd987afc.png 

Kiedy był przedmuchiwany komp wewnątrz? jak z temperaturami procesora? kiedy zmieniałeś pastę termoprzewodzącą? No i najważniejsze kiedy planujesz jakąś wymianę "leciwego" sprzętu?

26 minut temu, Michikun napisał:

Kiedy był przedmuchiwany komp wewnątrz? jak z temperaturami procesora? kiedy zmieniałeś pastę termoprzewodzącą? No i najważniejsze kiedy planujesz jakąś wymianę "leciwego" sprzętu?

Ze 2 tygodnie temu, temperatury są w porządku, około 50-60 stopni to jest max, pastę właśnie muszę kupić, ale nie wydaje mi sie, żeby to był problem, na razie nie planuje, bo komputer ma 2 lata dopiero.

https://www.drivereasy.com
pobierz i zainstaluj wszystkie sterowniki.

Możesz też uruchomić w trybie awaryjnym i sprawdzić czy dzieje się to samo.
Trzymając shift wybierasz zrestartuj komputer i w menu, które się włączy wybierasz diagnostykę, opcje uruchamiania i po restarcie wybierasz 4.

Możesz też odpalić LatencyMon. Możliwe, że wadliwy sterownik będzie powodował wysokie opóźnienia.

Edited by Nemayu