Skocz do zawartości
Kozak21

Instalacja windowsa 7

Rekomendowane odpowiedzi

To zobacz w wejście z jakim kolorem wsadziłeś te czarne to powinny być USB 2.0 i na nich nie działa? Ewentualnie w biosie ustaw boot na usb.

Ewentualnie sprawdź bios tak, żebyś miał USB ustawione jako pierwsze w sekcji bootowania, a jako drugie dysk twardy

msi-am4-bios-gaming_2gear_red_4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co jeśli bym miał pena wraz zainstalowanym win7?

abym miał tam sterowniki dodane

dałoby rade zainstalować normalnie na kompie

lub muszę wymieni pena na 8 gb wtenczas sterowniki mogę dodać do rebootowanego pena

Edytowane przez Kozak21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś stworzyć obraz ISO Win 7 i wtedy dokonać próby zainstalowania  systemu?

 I takie niemądre pytanie ale czy AMD Pinnacle Ridge & Summit Ridge CPU zainstalowane?Płyta może i wspiera Win 7 ale procek już nie koniecznie.I jeszcze sprawdź wersję biosu bo poprzez biosy właśnie MSI wypycha Win 7 z obiegu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.pclab.pl/topic/1189112-Windows-7-Image-Updater-Automatyczny-aktualizator-obrazu-Windows-7-dla-nowych-maszyn-SkyKabyCoffee-Lake-Ryzen-Threadripper/

 

Tego spróbuj powinno pójść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kozak21Udało ci się? Ja się pół nocy męczyłem. Kazda proba dodania sterowników od USB do instalki windowsa konczyła się niepowodzeniem, czy to ISO wypalane na plycie, czy po prostu pliki na pendrve. Uratowałą mnie tylko przejsciówka z USB na PS2. O dziwo dodanie sterowników do dysków NVMe zadziałało bez problemu. Niestety w menadzerze urządzenim mam kilka niezainstalowanych urządzeń, a wszystkie sterowniki od MSI zainstalowane. Też mam tą samą płytę co ty.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2019 o 20:23, Michikun napisał:

Pewnie nie wstaje sprzęt na USB.

ps: moim skromnym zdaniem wgrywanie windowsa 7 na B450 i Ryzena to "zło".

Nie zgodzę się. Na niektórych płytach jest lepiej lub gorzej. Na posiadanym przeze mnie Asusie TUF B450-Pro Gaming jest akurat ok. Działa większość usb, sterowniki oficjalne działają poprawnie, testowałem różne gry, benchmarki i działa prawidłowo. Jedynie usb 3.1 nie zadziała bo oficjalnych sterów nie ma. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, recedent napisał:

Nie zgodzę się. Na niektórych płytach jest lepiej lub gorzej. Na posiadanym przeze mnie Asusie TUF B450-Pro Gaming jest akurat ok. Działa większość usb, sterowniki oficjalne działają poprawnie, testowałem różne gry, benchmarki i działa prawidłowo. Jedynie usb 3.1 nie zadziała bo oficjalnych sterów nie ma. 

Jasne, że na niektórych płytach będzie hulało, a na innych nie, tak jak wszystko. To pokazuje, że model który wybrałeś należy akurat do tych udanych egzemplarzy. Pamiętaj, że Microsoft zakończy wsparcie dla Win 7 już 14 stycznia 2020 roku, więc w zasadzie został ci kwartał na przesiadkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@B@nitaNie, ale u mnie przyczyny mogą być dwie. Po1. Nie mam typowego pendrive, a czytnik kart SD i tego używałem. Do tego jak ten debil z uporem maniaka wpinałem Pendrive, myszkę i klawiaturę w USB 2.0 xD, Już po zainstalowaniu WIndy doczytałem na necie, ze powienien pod 3.0

Niestety pomimo oficjalnych sterownikow od MSI, w menadzerze urządzen pokazuje ze sterowniki USB nie sa zainstalowane.

Do tego jeszcze 2 inne rzeczy:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Michikun napisał:

Jasne, że na niektórych płytach będzie hulało, a na innych nie, tak jak wszystko. To pokazuje, że model który wybrałeś należy akurat do tych udanych egzemplarzy. Pamiętaj, że Microsoft zakończy wsparcie dla Win 7 już 14 stycznia 2020 roku, więc w zasadzie został ci kwartał na przesiadkę.

Trochę inaczej do tego podchodzę :) Aktualizacje wyłączyłem w Win7 jak również w Win10 :) Szkoda mi się się męczyć z problemami, które dopiero co rozwiązałem :)  Nadal używam W10 w wersji 1803 i na nim Forza 7 śmiga nawet w 4K bez najmniejszych przycięć. BF1/BFV również. Co do Win7 lepiej mi się sprawdza w emulacji starych maszyn, demoscenie itp. Dlatego będę używał go tak długo jak będzie się mi sprawdzał, a nie do kiedy MS z nim skończy :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Michikun napisał:

został ci kwartał na przesiadkę.

A jak się nie przesiądzie to co? Komputer mu eksploduje??? Ostatnie "poprawki" w10 pokazują tylko, jak mikrosyf dyma ludzi i jaki to "bezpieczny" system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, B@nita said:

A jak się nie przesiądzie to co? Komputer mu eksploduje??? Ostatnie "poprawki" w10 pokazują tylko, jak mikrosyf dyma ludzi i jaki to "bezpieczny" system.

Dokładnie tak samo myślę, nie ma tygodnia bez newsa, że MS coś zjebał w 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...