Skocz do zawartości
Wojtekq91

[~200zł] Mysz multimedialna ze skokiem w scrollu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Na chwilę obecną do mojego laptopa używam myszki Logitech M590 Multi Device Silent i byłaby w zasadzie bardzo fajna, gdyby nie płynny scroll, który wariuje na wszelakich laptopach przy używaniu google maps, tzn. potrafi ściągnąć mnie z widoku całej Polski do przypadkowego miasta. Mysz też dosyć zamaszyście przewija strony.

Generalnie przekopałem oprogramowanie Logitech i jest tylko źle lub jeszcze gorzej, tak więc chcę tą mysz po prostu wymienić na inną.

Mój problem zaczyna się w tym miejscu, bo nigdzie w sieci nie mogę znaleźć informacji szczegółowych na temat scrolla danej myszy i potrzebuję pomocy z jej doborem. W laptopie żony korzystamy z Microsoft Sculpt Mobile Mouse i szukam czegoś podobnego, ale z:

- większą ilością programowalnych przycisków (2 normalne + 2 z boku + lewo, prawo i środek w rolce = 7 łącznie),

- mogłaby być cichsza,

- sensorem działającym na różnych dziwnych powierzchniach (i tutaj myszki Microsoft bardzo mi pasują - mam jeszcze 2 inne :)),

- bezprzewodowa,

- lekka,

- najważniejsze - scroll musi mieć skok i to jest ważniejsze od hałasu generowanego przez scroll.

 

Tutaj pojawia się jeszcze temat tego czy mysz ma być na przekaźniku USB albo Bluetooth - wydaje mi się, że jak byłaby sparowana z większą ilością laptopów to trzeba by wyłączać Bluetooth na jednym z nim i dlatego wolę ręczne przełączanie się pomiedzy po prostu przepinając przekaźnik do innego laptopa. Chyba ma to sens, że wolę przekaźnik USB?

Budżet: nigdy nie kupiłem myszy droższej niż obecny Logitech, ale krew mnie z nią zalewa i jestem w stanie wydać te 150-200zł na inną. Możecie proponować coś droższego jak ma to sens :).

Co ważne - nie jestem graczem, potrzebuje multimedialnej myszy bez kosmicznych ergonomicznych kształtów, powiedziałbym, że wizualnie klasycznej.

 

Pozdrawiam,

Wojtek

 

 

 

Edytowane przez Wojtekq91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Temat do zamknięcia, kupiłem myszkę Logitech G305 i jestem bardzo zadowolony :).

Jako ciekawostkę napiszę też, że testowałem Logitech G603 i jest ona:

- większa (nie bardzo nadaje się na mysz mobilną),

- zdecydowanie cięższa, a po włożeniu tylko jednej baterii źle wyważona.

Moim subiektywnym zdaniem Logitech G305 jest dużo bardziej uniwersalny, a mówię to po teście mająć obydwie myszki do porównania w domu.

 

Pozdrawiam,

Wojtek

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...