Skocz do zawartości
Ziutosław

Przesiadka na high-endowy PC

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, 

pomyślałem sobie, że złożę sobie komputer, na którym pogram se w najnowsze gierki. W prawdzie mój core 2 duo I GeForce 8800gt z 2007 mają się dobrze, na lola w sam raz, ale świat poszedł już trochę do przodu i czas sprawdzić co tam nowego. 

Chciałbym pograć sobie w Quake 2. Dlatego mój wybór padł na rtx 2080ti. Do tego pomyślałem sobie o ryzenie 3700x, bo rtx za drogi żeby jeszcze Intela do tego dodawać. 

No, i resztę sam sobie ogarnę, chciałem tylko wiedzieć czy ten zestaw to dobry pomysł i czy to jakoś będzie ze sobą współpracować. 

Jeszcze kwestia ramu, widzę że teraz ludzie montują jakieś zawrotne ilości typu 128gb. Czy komputer jest w stanie tyle wykorzystać? Mam wrażenie, że jakieś 16-32gb powinno być ok, nie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurde, mam nadzieję że mnie przeniosą, nie zbanują. 

Mam budżet do 10k, ale chciałbym zmieścić się w 8. Na procka i kartę pójdzie 6500. No to dajmy na to 2k max na resztę. W sensie samego PC, bez jakichś tam klawiatur. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2k zł na płytę , ram , dyski / napędy , chłodzenie do procka , buda i zasilacz - takie rzeczy to tylko w erze .

Dobra płyta pod R7 3700X to koszt 500+ ( i nie mówię o X570 gdzie najtańsza płyta to 700+ zł ) , 16 GB wysoko taktowanego ramu - 300+ zł , dobre chłodzenie AC - 200 zł etc.

Odpuść sobie 2080Ti i kup zwykłego 2080 lub 2070S .

2080 jest nie wiele słabszy niż model Ti a sporo słabszy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mówię, że w razie czego mogę tu dołożyć, czyli tak 3500 zł na resztę. 

Głównie chodzi mi, żeby popatrzeć sobie na te promyczki (Ray tracing), a coraz więcej nowych gierek ma to mieć. Jest to w końcu jakaś technologia, która mnie zaciekawiła, a odkładam hajs od na nowy komputer od wielu lat, tylko nie chcę też przepłacać na jakieś kolorowe obudowy RGB. A moje pytanie głównie dotyczy rtx 2080ti i ryzen 3700x - czy to dobre połączenie. 

Mógłbym wydać i 20k na komputer, ale nie o to tu chodzi. Bo i po co mi jakieś fikuśne 128gb ramu i ssd 1000gb. Składam sobie według potrzeb. 

Edytowane przez Ziutosław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Ziutosław napisał:

No mówię, że w razie czego mogę tu dołożyć, czyli tak 3500 zł na resztę. 

Głównie chodzi mi, żeby popatrzeć sobie na te promyczki (Ray tracing), a coraz więcej nowych gierek ma to mieć. Jest to w końcu jakaś technologia, która mnie zaciekawiła, a odkładam hajs od na nowy komputer od wielu lat, tylko nie chcę też przepłacać na jakieś kolorowe obudowy RGB. A moje pytanie głównie dotyczy rtx 2080ti i ryzen 3700x - czy to dobre połączenie. 

Mógłbym wydać i 20k na komputer, ale nie o to tu chodzi. 

Zakup RTX 2080Ti jest totalnie nieopłacalny. Morele mają "smaczną" promocję na RTXa 2080 od Zotaca. Ta karta jeszcze 4 miesiące temu była po 3700zł, teraz akurat przy promocji kupisz ją za ciut mniej niż 3000zł.

Na czymś takim bym się skupił.

https://www.morele.net/karta-graficzna-zotac-geforce-rtx-2080-amp-edition-8gb-gddr6-zt-t20800d-10p-4142536/

Ryzen 3700X jak najbardziej to dobry wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40 minutes ago, reyden said:

2k zł na płytę , ram , dyski / napędy , chłodzenie do procka , buda i zasilacz - takie rzeczy to tylko w erze .

Dobra płyta pod R7 3700X to koszt 500+ ( i nie mówię o X570 gdzie najtańsza płyta to 700+ zł ) , 16 GB wysoko taktowanego ramu - 300+ zł , dobre chłodzenie AC - 200 zł etc.

Odpuść sobie 2080Ti i kup zwykłego 2080 lub 2070S .

2080 jest nie wiele słabszy niż model Ti a sporo słabszy .

Tak w sumie to patrzę, że zmieściłbym się w 2300-2500 (zależnie od pojemności ssd) na luzie, patrząc na linki które podał mi tam kolega wyżej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, jutro jest Prime Day na Amazonie. Myślisz że warto poszperać tam dla jakichś promocji na podzespoły? 

 

No widzę, że klatki w miarę w bfie. Ciekawe czy w takim cyberpunku też będzie w miarę. Na targach E3 CDP pokazywał cyberpunka na RTX Titan, ale podejrzewam, że od graczy takiego cuda nie będą wymagali. 

Edytowane przez Ziutosław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...