Skocz do zawartości
DarkSiders

Czy to dobry wybór

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę złożyć nowego kompa mam budżet 11000 zł, to jest zestaw który chce kupić

Procesor Intel Core i9-9900K

Płyta główna Gigabyte Z390 AORUS ULTRA

Rtx 2080 ale jeszcze poczekam na super

 

Pamięć Corsair Dominator Platinum 16 gb 3200 mhz

Dysk SSD Crucial MX500 1TB 2 sztuki 

Obudowa Phanteks Enthoo Evolv X

Zasilacz SeaSonic FOCUS Plus 850W tyle mocy żeby było na przyszłość

Chłodzenie wodne Nzxt Kraken X62 v.2

Dysk na system  SSD Plextor M9PeGN 512GB NVMe 

Odkąd wyszły ryzeny 3900x zastanawiam się czy zamienić intela na ryzena ale słyszałem że mają problemy z grą Destiny Co o tym myślicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to komputer z nastawieniem na gry to spokojnie iść w Ryzena i to nie 3900X, a w 3700X. Robią identyczne wyniki w grach, 3900X jest lepszy w obliczeniach i pracy z programami do obróbki video, konwersji plików itp.

Nie idź w Intela bo niestety zaraz Intel zmieni socket na 1200 przy serii procesorów Comet-Lake. Później zostanie ci "wymaksowany" zestaw bez możliwości rozbudowy. A tu kupisz Ryzena 3700X + płytę na chipsecie X570 i za rok-dwa sobie tam będziesz mógł ponownie wrzucić procka najnowszej generacji.

Na system sobie możesz wziąć:

Corsair MP510 480GB PCIe x4 NVMe

Jeśli zdecydujesz się na Ryzena poluj na pamięci typu:

Patriot Viper 4, DDR4, 16 GB,3400MHz, CL16
Patriot Viper 4, DDR4, 16 GB,3733MHz, CL17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że płyty pod x570 mają problemy z moją ulubioną grą destiny 2 , bardzo dużo czasu spędzam przy tej grze i zastanawiam się czy to będzie dobry wybór. Czy te Dominator i będą miały problemy z ryzenem głównie wybrałem je dla wyglądu

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/amd-ryzen-3000-problemy-z-dzialaniem-linuks-i-destiny-2-zapowiedz.html

Edytowane przez DarkSiders

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD wydało oświadczenie, że wyda zaktualizowany BIOS do płyt głównych tam gdzie występował problem z Linuxem i Destiny 2 i powinno być wszystko ok. Po prostu jak będziesz kupował sprzęcik to sobie zaznacz w sklepie usługę aktualizacja biosu (zwykle kosztuje 25-30zł). Jak poczekasz parę dni z zamawianiem to pewnie ten najnowszy biosik już się ukaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DarkSiders Śmiało idź w Intela, jeśli chodzi o kompletny top, to nadal jest to sensowny wybór, szczególnie, że AMD ma teraz kompletnie niedopracowane i drogie płyty z wentylatorami (naturalnie można kupić X470) i chcesz też zainwestować w dobre chłodzenie, co bardziej będzie premiowało Intela, którego będziesz mógł podkręcić, AMD nie kręci się prawie w ogóle.

Edytowane przez Firedash
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po podkręceniu do 5 ghz i tak i tak raczej dalej nie pójdzie wydajności jest większa nie wiem Maks 5% , a pójście w am4 jest bardziej przyszłościowe bo nie będę musiał kupować nowej płyty głównej po prostu kupię nowy procesor .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, DarkSiders napisał:

Części będę zamawiał pod koniec miesiąca będę obserwował tą sytuację czy coś się zmieni , Jaką płytę byś zaproponował pod x570 tylko nie MSI

 

Jak nie chcesz płyty od MSI to z "tańszych" rozwiązań właściwie zostaje ci jedynie do wyboru

https://www.x-kom.pl/p/504423-plyta-glowna-socket-am4-gigabyte-x570-gaming-x.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...