Skocz do zawartości
Mob

Porada odnośnie zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, planowałem kupić coś na HEDT ale po głębszym zastanowieniu stwierdziłem, że to nie ma sensu. Komp głównie będzie mi służyć do giercowania (od gierek typu cs:go poprzez najnowsze tytuły AAA) oraz streamowania. Posiadam Dell Alienware AW3418DW i na nim zostanę. Dodatkowo chciałbym założyc w nowym kompie chłodzenie cieczą. Prócz wydajności chcę by to jakoś wyglądało. 

Po zapoznaniu się z tabelkami i innymi danymi wykombinowałem takie coś:

CPU: Ryzen 3700x - z tego co widziałęm w grach wypada troszkę lepiej od droższego ryzena 3900x, a te 8/16 jeszcze powinno na jakiś czas starczyć. Sądzicie, że to optymalny wybór cena/wydajność? 

MOBO: MSI MPG X570 GAMING PLUS - Czy płyta będzie ok do OC? Nie chcę zbytnio tu przepłacać 

RAM: G.Skill TridentZ RGB for AMD DDR4 32GB (2x16GB) 3200MHz CL16 - będę chciał je podkręcić i zbić timingi. Myślicie, że są optymalne czy doradzacie jakieś inne? 

GPU: MSI GeForce RTX 2080 Ti Ventus - tu szukam najtańszej 2080ti, nie patrzę na kulturę pracy bo i tak mam zamiar zwodować i kręcić ile się da. 

PSU: Seasonic 750W Focus Plus 80 Plus Gold - różnice w cenie między 550, 650 a 750w są na tyle małe, że wolę dopłacić i zostawić spory zapas mocy. Co o tym sądzicie? 

CASE: Nzxt H500 z oknem w kolorystyce czarno-czerwonej. Jest onan a tyle duża by estetycznie upchać wszystko do środka? 

SSD: PNY 1TB M.2 PCIe NVMe XLR8 CS3030

Chłodzenie: 

- EK Water Blocks Blok wodny EK-Supremacy EVO AMD RGB

- EK Water Blocks EK-Vector RTX 2080 Ti RGB

- EK Water Blocks EK-Vector Strix RTX 2080 Ti Backplate

- EK Water Blocks Rezerwuar z pompą EK-XRES 140 Revo D5 RGB PWM 

- EK Water Blocks EK-CoolStream PE 240

Tu mam pytania odnośnie chłodzenia, czy to co wybrałem będzie ok? Dodatkowo jakie złączki 1/4, adapter kątowy, uchwyt i tuby polecacie?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj na premierę kart RTX 2080 Super, tutaj się możesz zarejestrować to dostaniesz informację w dniu/tuż przed premierą.

Według informacji ta karta ma mieć 100MHz więcej na rdzeniu niż zwykła 2080, zwiększy się taktowanie i przepustowość pamięci, a cena w dniu premiery ma być identyczna jak podczas debiutu RTXa 2080. W takim wypadku inwestycja w RTX 2080 Ti wydaje się być nieopłacalnym zabiegiem.

https://www.nvidia.com/pl-pl/geforce/graphics-cards/rtx-2080-super/

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to z kartą poczekam przy czym pewnie będę musiał poszukać odpowiedniego bloku i bp, a jak reszta zestawu? Jest ok? Dodatkowo moze znasz się na chłodzeniu cieczą? Jak ze złączkami, adapterami coś wybiorę tak z rurek jestem zielony co jest w miarę giętkie i nadaje się do modelowania. 

Edytowane przez Mob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wodowanie to nie moja bajka zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że sporo sprzętu teraz pracuje półpasywnie albo ma rozbudowane chłodzenia tak, że wentylatory kręcą się powoli i nie "męczą" uszu. Ogółem byłoby mi szkoda wydawać kasy na blok do GPU, ale jak mówisz że chcesz kręcić to już twoja sprawa. Myślę, że znajdzie się tutaj ktoś kto ma opanowane zabawy z chłodzeniem wodnym i ci wszystko fajnie wyłoży.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...