Skocz do zawartości
Roberto2

Czy to będzie działać???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem i nie wiem jak sobie z nim poradzić. Mianowicie:

Chce kupić mikrofon z opcją nasłuchu tak aby podczas gry słychać było to co mówię do mikrofonu na słuchawkach w czasie rzeczywistym a jednocześnie żeby moja karta dźwiękowa generowała dźwięk z gry na moje słuchawki. Więc muszę połączyć 2 źródła dźwięku w jeden.

Pierwsze źródło dźwięku to dźwięk z gry generowany przez moją kartę dźwiękową.

Drugie źródło dźwięku to nasłuch z mikrofonu.

Pomyślałem więc, że muszę kupić kabel 1x żeński jack 2x męski jack

Rozrysowałem sobie to i na moją głowę powinno wszystko działać. Ale czy na pewno? Może jest jakiś lepszy sposób?

schemat.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykuje :P

Do USB komputera jest podpięty mikrofon - to jest OK.

Z karty dźwiękowej wychodzi sygnał z gniazdka słuchawkowego na słuchawki - jest OK

Po co sprzęgałeś tym rozdzielnikiem sygnały ?

Tak jak opisałem, nie słychać bezpośrednio głosu z mikrofonu w słuchawkach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wyjście jack z mikrofonu jest do odsłuchu. Problem jest jeszcze z tym, że blue yeti działa jak kolejna karta dźwiękowa. Wszystkie dźwięki systemowe byłoby słychać podwójnie.

Mógłbym pominąć to i nie wpinać w mikrofon słuchawek a w ustawieniach dźwięku w obs ustawić monitoring tylko właśnie boje się latencji - opóźnienia.

Obecnie mam tak, że w moich słuchawkach jest mikrofon ale gdy chce mieć nasłuch to mam milisekundowe opóźnienie na słuchawkach tego co mówię.

Czy mikrofony na usb działają jakoś "lepiej" w porównaniu do mikrofonów na jack i tego opóźnienia by nie było?

Edytowane przez Roberto2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhhh... gdybym miał mikrofon pod usb to nie zakładał bym tego tematu. Chce otrzymać informację od kogoś kto ma taki mikrofon zanim sam kupie. Ty masz taki mikrofon? Jeżeli nie to chyba nie możesz mi pomóc :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...