Skocz do zawartości
Wojteq

Płyta X470 do ryzena R9 3900X

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Planuję przesiadkę na 3900X jak tylko będzie dostępny i potrzebuję porady, bo nie orientuję się do końca która płyta da radę temu procesorowi. Podkręcania raczej nie planuję, ale zapas mocy byłby wskazany. Budżet do 1000 zł, ale jeśli będzie to uzasadnione to może być więcej. Musi mieć 4 sloty na ram i przynajmniej jeden M2 (preferowane 2). Format ATX.

 

Z góry dziękuję,

Wojciech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Michikun napisał:

Jasne, że X570 da radę, ale nie jestem przekonany do tego wiatraczka. Dlatego właśnie pytam tutaj, żeby uniknąć ewentualnych problemów z kompatybilnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatraczki kręcą się powoli, lepiej iść w X570 ponieważ obsłuży on również kolejne generacje. Jakbyś kiedyś chciał zmienić procesor na mocniejszy to dodatkowa zaleta. Pytanko też czy ta maszyna będzie wykorzystywana głównie do gier? Jak tak to rozważ zakup Ryzena 3700X w grach wypada identycznie, a czasem nawet lepiej niż 3900X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer głównie do gier, ale zauważyłem, że na multiscreenie jak mam na bocznym ekranie twitcha z np LEC i jakieś tam zakładki dodatkowe otwarte, a na głównym leci WOT albo w co ja tam aktualnie gram, to mi przycina całość. i5-8600k niedomaga i chyba z powodu rdzeni/wątków 6/6. Dlatego myślę o czymś z większą ilością c/t.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz też zmienić samego proca na 8700k, on ma 6/12.

Jeśli idziesz w nowego ryzena, to bierz tylko nowy czipset x570, żeby nie było żadnych problemów sprzętowych. Co innego jak byś miał już zestaw na wcześniejszym ryśku i zmieniał tylko procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...