Skocz do zawartości
Esper

Na co wymienić HP ZR24w do pracy biurowej

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się składa, że pracuję zdalnie, od lat pracuję na fajnym monitorze HP ZR24w 24" fullHD, ma on już na karku dobrych kilka lat i zastanawiam się czy nie byłoby warto go wymienić na coś nowszego. Gdzieś trafiłem na dobre opinie do tego typu zastosowań monitora Dell P2418D, 970 zł 24" nieco lepsza rozdzielczość. Pytanie czy w tej cenie około tysiąca złotych są jakieś inne ciekawe propozycje do rozważenia? Pivot na pewno wskazany, monitor pracuje po 12h dziennie a gry to on widział ostatnio podczas premiery wiedźmina 3, następne pewnie dopiero po premierze cyberpunka :)

Głownie pisanie @, przeglądanie www, arkusze, edytory tekstu,

pytania w sumie mam dwa. czy w ogóle warto? A jeśli tak to czy ten dell to dobry pomysł/ewentualnie jakie są dla niego alternatywy(może coś podobnego a tańszego np?)

Edytowane przez Esper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.07.2019 o 14:17, FxJ napisał:
Albo zyskać jedynie na jakości wł. skalowanie.

"Jedynie"? :) Ja jeśli szukam nowego monitora, to głównie po to by zyskać na jakości, między innymi czcionek właśnie.

Co do polecenia jakiegoś monitora, to sugeruję się zainteresować najtańszym 27" 4K IPS na rynku, czyli Philips 276E8VJSB - bo nieźle wypada w testach, a kosztuje 1000zł (za 4K IPS 27" to rewelacyjna cena)

Natomiast skalowanie systemowego DPI traktowałbym jako coś naturalnego i koniecznego, jeśli chcemy ruszyć z jakością np. tekstu do przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kyle napisał:

"Jedynie"? :) Ja jeśli szukam nowego monitora, to głównie po to by zyskać na jakości, między innymi czcionek właśnie.

Co do polecenia jakiegoś monitora, to sugeruję się zainteresować najtańszym 27" 4K IPS na rynku, czyli Philips 276E8VJSB - bo nieźle wypada w testach, a kosztuje 1000zł (za 4K IPS 27" to rewelacyjna cena)

Natomiast skalowanie systemowego DPI traktowałbym jako coś naturalnego i koniecznego, jeśli chcemy ruszyć z jakością np. tekstu do przodu.

Ten monitor nie ma pivota, a @Esper napisał wyraźnie że potrzebuje go do pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to przepraszam.

Jednak z drugiej strony, przy dużym ekranie i to jeszcze wysokiej rozdzielczości (strona A4 1:1 będzie wygodnie czytelna) jeszcze jest sens bawić się Pivot'em? (to pytanie do kupującego)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.07.2019 o 10:42, Kyle napisał:

A to przepraszam.

Jednak z drugiej strony, przy dużym ekranie i to jeszcze wysokiej rozdzielczości (strona A4 1:1 będzie wygodnie czytelna) jeszcze jest sens bawić się Pivot'em? (to pytanie do kupującego)

nie chodzi mi o obracanie ekranu o 90 stopni do pionu, a o jego dopasowanie do pozycji siedzącej, nie każdy ma ten plus iż siedząc na fotelu idealnie patrzy na monitor - jak dla mnie nie jest prawdą, że można na monitor patrzeć od dołu bądź z góry przez 8-10h dziennie bez uszczerbku dla zdrowia :)

Ostatecznie pozostałem jednak przy Dell P2418D, obecne 24" mi wystarczały więc nie widzę specjalnie potrzeby większej ilości miejsca, skoro większe zagęszczenie pixeli poprawia komfort pracy a win10 i reszta moich programów fajnie się skaluje to dobrze. Dodatkowo 60 vs 36/24 miesiące gwarancji też robi swoje.

Dzięki za pomoć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...