Skocz do zawartości
BrandoPG

Sąd+HDD do 400-500zl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dawno nie modernizowalem kompa, więc wypadłem z obiegu. Głównie interesuje mnie pomoc z SSD, bo nie wiem jakie warto kupić.

Mam płytę Asus P8H61-M LE R3.0 z Sata 3GB/s wg specyfikacji. Dysk Seagate 1TB, i widać że umiera, wszytko zaczęło nagle bardzo wolno chodzić, zawieszać się itp.

Hdtune i crystaldisc mówią że coś tam z sektorami (na szybko wczoraj sprawdzałem, dysk umiera wg internetu). Więc zapadła decyzja o wymianie na nowy HDD 1-2TB i SSD 250-512.

Jestem osobą która od 2012 ma ten sam dysk i ten sam system operacyjny, i nie lubi reinstalacji, formatów itp. więc kolejny zestaw chciałbym na kilka lat.

Nie chciał bym też wymieniać na razie płyty głównej i procka... Więc dysk Sata.

Jaki moglibyście polecić zestaw do 400 i jaki do 500zl? Tylko nówki, najlepiej z linkami.

Płyta Asus P8H61-M LE R3.0, i5 3470, 12GB RAM.

W gry gram mało, jak już to jakiś LOL, CS itp. głównie internet + jakieś tam programowanie.

Mam zamiar zainstalować win10 jeśli ma to znaczenie. Zestaw znów na parę ładnych lat bym chciał :)

Ps: temat raczej pilny, więc nie mogę poczekać na nowe dyski kiedyś tam. Nie chce też kupować HDD a potem sąd i znów reinstalki robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, ketonek napisał:

Zastanów się czy potrzebujesz tyle pojemności, może sam SSD 1tb Ci wystarczy.

1 TB to mało już teraz :p ale dysk zawsze można dodać, więc myślę że warto zainwestować w systemowy więcej SSD i na razie kupić 1TB HDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...