Skocz do zawartości
Wojteq

Chłodzenie CPU pod Ryzen R9 3900X

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o poradę z jakim chłodzeniem sparować Ryzen R9 3900X - oczywiście chodzi o powietrze. Nie mam ustalonego budżetu, nie zamierzam podkręcać, w budzie jest miejsce.

Płyta na której siądzie procesor to Gigabyte X570 Aorus Ultra.

Dziękuję z góry.

W.

Edytowane przez Wojteq
dodałem płytę główną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noctua odpada ze względów estetycznych. Wiem, że to dziecinne, ale jakieś tam okno mam w obudowie a dobór kolorów kojarzy mi się nieodmiennie z... biegunką.

A co z Scythe?

 

Co do pasty - jak ilość będzie potrzebna?

Edytowane przez Wojteq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toms83 - ja jestem [gluteus maximus] wołowa jeśli chodzi o przeróbki we własnym zakresie, więc nie brałem pod uwagę takiego rozwiązania. Ale skoro to nietrudne, to poleć może jakieś solidne wentylatory pasujące do tej Noctuy i voila!

Z góry dziękuję.

W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Michikun napisał:

Z droższych Dark Rock 4 Pro BK022 lub Noctua NH-D15 SE-AM4.

Do tego jakaś dobra pasta termoprzewodząca np. Thermal Grizzly Kryonaut

A propos tej Noctua NH-D15 SE-AM4 - ludzie piszą w opiniach, że ma fabrycznie bardzo dobrą pastę dołączoną. Prawda to czy brać ten Kryonaut mimo wszystko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noctua daje dobrej jakości pastę, sytuuje się w czołówce . Co prawda opieram tą opinię na  poprzednich generacjach procków, które były chłodniejsze. Dawno nie było testów past, a szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na test , który podesłał @Michikun wiele się nie zmieniło, Noctua trzyma wysoki poziom. Choć pamiętam, że np. między MX2 i MX4 różnica była na korzyść starszej MX2. 

@Wojteq postaraj się poszukać kilku testów w sieci, zwłaszcza tych "długodystansowych" ponieważ niektóre pasty z czasem inaczej odprowadzają ciepło (choć różnice nie są wielkie).  Powyżej podałeś coolery w cenach 320-395zł . Myślę, że bez problemu sobie poradzi każdy cooler wieżowy z półki cenowej +200zł - przeważnie są to udane i sprawne  konstrukcje.

Np.: Macho ReEv B za 209zł , którego max TDP to 240  a TDP R9 3900x  zostało ustalone na 105W.  -bardzo udana konstrukcja.

DR4 Pro max TDP 250W

NH-D15 max TDP 140W

Le Grand Macho RT 300W

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...