Skocz do zawartości
LazaruzTM

Laptop 17cali do 5000PLN - Lenovo czy Clevo

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Zwracam się z takim zagadnieniem i prośbą o opinie/ radę:

- laptop około 5000pln - jedyny komputer w mieszkaniu - nie ma miejsca na stacjonarkę

- 17 cali IPS 60Hz

- klawiatura podświetlana biała lub rgb - nienawidzę czerwonych akcentów

- GTX 1660ti

- najcichszy jak się da

- bez systemu - mam swoją licencje

- z możliwością rozbudowy w późniejszym czasie

- pastę wymieniam sam na Kryonaut

 

Generalnie już miałem kupić NH70RCQ Clevo - Hyperbook - bez ramu, dysku i z killer wifi za 4680zł + Adata SX8200 512gb + HyperX Impact 2x8gb (2993 Mhz lub 3200Mhz)  + odblokowany bios z InsydeH20 - kupiłem już programator aby była możliwości undervoltingu i zabawa z dzielnikiem ram, wgrywaniem profili .

 

A dziś natrafiłem na recenzje Lenovo Legion Y540-17 z GTX 1660ti  - z ramem i małym dyskiem za 4500zł - i jeszcze taniej bo można opchnąć na znanym serwisie.

I teraz wbiłem sobie gwoździa. Wg recenzji osiąga 54 dB czyli cichy nie jest i  nie wiem jeszcze jak wygląda sprawa zabawy z biosem ale wychodzi taniej no i jest to Lenovo - wygląd mi nawet pasuje.

 

Niestety nie znalazłem recenzji jak wygląda głośność NH70RCQ lub serii NH70 od Clevo - to jest parametr istotny bo gameing odbywa się kiedy dzieci śpią :)

 

 

 

Edytowane przez LazaruzTM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do matrycy 144Hz ... ja nie widzę sensu.

Na oczy nie widziałem takich matryc ale co mogę doczytać to sens to ma w grach FPS w momencie gdy masz te 140 klatek/s + free sync, G-sync. Do minusów to cena. Clevo z 144Hz matrycą to już są RTX ponad 6k pln. Wydajność RTX2060 i GTX 1660ti zbliżona a dopłacasz 1000zł za Ray Tracing z którego nie skorzystasz bo i tak karta za mało wydajna do tego .... poza tym prawie nie gram w FPSy :) u mnie Civilizacja i Tropico na topie :) czasem Fallout. - mi wystarczy 30 klatek/s w max detalach - moje oczy więcej nie widzą ;)

Co do tego DreamMachine to wychodzi drożej od Hyperbooka przy opcji  z GTX 1660ti a to jest ten sam komp z innymi literkami na klapie - NH70RCQ od Clevo.

Recenzja tego RG2060-17PL20 a to jest Clevo NH70EDQ czyli ten sam kadłubek z tym samym chłodzeniem więc głośność ta sama.

Wychodzi, że oba mają w okolicy 55dB na full obciążeniu a to już sporo.

 

A co do tego Lenovo to właśnie tą recenzje dziś oglądałem i to mi daje do myślenia + parę złociszy zaoszczędzę. Tylko nie wiem jak tam będzie z modowaniem BIOSa, żeby pamięci trochę szybciej pościć bo to aż szkoda tylko 2666MHz.

 

 

Co do tej głośności to jeszcze muszę pogrzebać w temacie undervoltingu i underclokingu w tych modelach

Edytowane przez LazaruzTM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...