Skocz do zawartości
Novice

upgrade 5775c do ryzena 3600 ?

Rekomendowane odpowiedzi

W zasadzie tak, ale tylko w grach. Bo jak już trzeba będzie spakować/wypakować duże archiwum, zrobić pokaz slajdów z ze zdjęć i filmów, przekonwertować video, czy zrobić inne zadanie gdzie ma znaczenie ilość wątków, to 3600 kładzie Intela na łopatki. A jeszcze biorąc pod uwagę cenę procesora, gdy 9600k nie dość, że droższy, to jeszcze jest bez coolera, to finalnie łatwo podjąć decyzję.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, wysio napisał:

W zasadzie tak, ale tylko w grach. Bo jak już trzeba będzie spakować/wypakować duże archiwum, zrobić pokaz slajdów z ze zdjęć i filmów, przekonwertować video, 
 

większość ma w dooopie pakowanie archiwow itp rzeczy - pseudoprofesjonalista się znalazł [ ile tych trzeciorzędnych zadań robisz żeby aż tak panikować?

jak gry słabo chodzą to jest dramat - reszta zastosowań z zimnym browcem da się przeżyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka że jak mógłbym na swoim 5775 wymienić +15% wydajności w grach na -30% wydajności w slajdach i archiwach to bym się nie zastanawiał nawet.z takimi rzeczami to sobie daje radę i3 ivy bridge w laptopie w pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez wątpienia w nowszych tytułach gier, które wykorzystują większą ilość rdzeni i wątków ten Ryzen 3600 będzie zyskiwał. Tylko w takim razie musiałbyś wyłożyć na szybkie pamiątki bo te które masz u siebie pewnie też znacznie wpływają na szybkość działania sprzętu i ilość FPSów w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

up

jakbyś trochę poczytał to byś wiedział że ma obecnie szybkie "pamiątki"

 

ach te magiczne rdzenie i optymalizacje 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, tesel napisał:

up

jakbyś trochę poczytał to byś wiedział że ma obecnie szybkie "pamiątki"

 

ach te magiczne rdzenie i optymalizacje 

no niestety popatrzysz na testy w lokalizacjach procesorowych to optymalizacje wielowątkowe leżą na mordzie.

9700k odpada bo ceny inteli są konkretnie yebniete żeby za 9700k płacić 1800zł

trochę lipa że nie ma u nas 9900 nie K,dorwać takiego za 1900zł,wsadzić na jakieś tanie z370, dokupić 3200 cl16 i wycisnąć z nich jeszcze z 200-400mhz.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Michikun napisał:

No i o to mi chodziło, że kupując nowy procesor również musiałbyś kupić szybkie pamięci DDR4 :) 

no niestety i to jest największa bolączka patrząc na ceny

chociaż znalazłem coś takiego

https://www.morele.net/pamiec-patriot-viper-4-ddr4-16-gb-3400mhz-cl16-pv416g340c6k-1112756/

cena super tylko czy to ruszy na ryzenie

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

większość ma w dooopie pakowanie archiwow itp rzeczy - pseudoprofesjonalista się znalazł [ ile tych trzeciorzędnych zadań robisz żeby aż tak panikować?
jak gry słabo chodzą to jest dramat - reszta zastosowań z zimnym browcem da się przeżyć
No właśnie sporo, bo często ściągam pliki, które ważą kilkadziesiąt GB i muszę je wypakować. To jest dla Ciebie trzeciorzęd? A poza tym ja nie panikuje, tylko stwierdzam fakt. W poprzedniej generacji Ryzena poszedł bym w Intela, bo w grach była duża różnica na niekorzyść, ale przy obecnej generacji już w Ryzena.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie to widzę że 3600 + x470 + 3400 cl16 jest wykonalne do 2000zł.tylko czy wymiana z 5775c to będzie jakakolwiek różnica w grach ?
Ja mam zestaw 3600, B450 Tomahawk i 16GB Corsair 3000Mhz, które poszły bez żadnego dłubania na 3200 MHz. Cały zestaw sprawuje się bardzo dobrze

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wysio napisał:

Ja mam zestaw 3600, B450 Tomahawk i 16GB Corsair 3000Mhz, które poszły bez żadnego dłubania na 3200 MHz. Cały zestaw sprawuje się bardzo dobrze

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
 

jakie corsairy konkretnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, wysio napisał:

No właśnie sporo, 

wyjątek potwierdzający regułę?  to nie wątek o Tobie i nie interesuje nas Twój przypadek [czyżby brakło na 3700x ?]

autorowi chodzi o gry i niestety z powodu ograniczonego budżetu musi iść na kompromisy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tesel napisał:

wyjątek potwierdzający regułę?  to nie wątek o Tobie i nie interesuje nas Twój przypadek [czyżby brakło na 3700x ?]

autorowi chodzi o gry i niestety z powodu ograniczonego budżetu musi iść na kompromisy

no nie muszę iść na kompromisy,budżet jest,tylko problem w tym że ryzeny ponad r5 3600 są już zupełnie nieopłacalne do gier tak samo jak wydawanie 1000zł na świecący ram od gskilla.

za 2000zł r5 3600+x470+16gb,ile trzeba dopłacić do tego 2000zł żeby mieć +20% wydajności cpu w grach ? Nie 400,500 czy 700 zł ale ponad 1000zł.

Edytowane przez Novice
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na niską cenę, można też się zastanowić za nad tymi 3733 mhz, cl17 za 409 zł:

https://www.x-kom.pl/p/482930-pamiec-ram-ddr4-patriot-16gb-3733mhz-viper-4-cl17-2x8gb.html

 

Edytowane przez MiG29
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie corsairy konkretnie ?
Corsair Vengeance LPX DDR4-3000 C15 BK DC - 16GB. Widzę, zdrożały bo mi udało się je kupić tydzień temu za niewiele ponad 300 zł. Pamięci bardzo ładnie się kręcą nierzadko na 3600Mhz.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...