Skocz do zawartości
Aslaf

[myszka] Genesis krypton 700 vs xenon 750 - która mycha lepsza?

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad jedną z powyższych myszek. Xenon 750 ma lepszy sensor, ale obawiam się trochę o ergonomię i jakość bocznych przycisków. Na chwilę obecną mam Dream Machines DM1 pro (wersja 3310 - ta pierwsza) i byłaby spoko, gdyby tak nie wkurzał mnie lewy przycisk myszy - ma wyraźnie bardziej zamulony feeling od prawego, który jest z kolei przyjemnie chrupki. Żeby tego było mało, co jakieś pół roku musze ją rozkręcać i naginać blaszkę od tego cholernego przełącznika (lewy) bo po jakimś czasie się "wyrabia" i zaczyna przerywać, dodatkowo, czasem sensor potrafi "ześwirować" (raz na ruski rok ale jednak) - mycha była na serwisie 3 czy nawet 4 razy (nie pamiętam już dokładnie), raz była wymieniona na nowy egzemplarz, raz zmieniono sensor - wciąż te same problemy, a dwa razy wymieniono scrolla bo przestawał działać - najbardziej awaryjny sprzęt jaki kiedykolwiek miałem od czasów słynnej "klawiatury mechanicznej" Hykkera gdzie literki przestawały działać xd

 

Dostałem w prezencie bon upominkowy do empika na 8 dych, więc ograniczony jestem tylko do tego sklepu i poruszam się w przedziale 150 złotych. W tej cenie te 2 modele wpadły mi w oko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krypton 700 będzie zbliżony ergonomią co do wysokości z Dream Machines DM1  więc ręka nie będzie się na nowo przyzwyczajała do nowej myszki za bardzo.

750 jest już wyższa i musisz się sam zdecydować czy chcesz taką właśnie myszkę.

Nie miałem żadnej z tych myszy,nie trawię Genesisa bo zalałz mi za skórę z klawiaturami,ale kiedy szukałem nowej myszki obejrzałem sporo testów również tych myszek i one z tego co pamiętam mają podobny klik do Dream Machines także nie oczekuj cudów w tym akurat względzie.

Wydaje mi się że lepiej brać 700.750 z 1000  rozdziałką DPI to już takie bajerowanie klienta,co mnie raziło zawsze, ale ergonomia insza co może być atutem dla niektórych.Jak dla mnie tylko tym się różni 750ka o 700ki.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam klik w mojej DM mi nie przeszkadza, ale mam problem z defektem produkcyjnym, przez który lewy klik jest zdecydowanie gorszy od prawego. Ludzie w internecie też się na to skarżyli, prawy jest dobry, a lewy jakby był niższy, bardziej płytki i cięższy we wciśnięciu. 

jeżeli te Genesisy miałyby obydwa przyciski równej jakości taki jak prawy w DM1 to super. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...