Skocz do zawartości
Gumis12345

Słaba wydajność

Rekomendowane odpowiedzi

Witam spotkał mnie dziwny problem. A mianowicie w tym tygodniu kupiłem używaną RTX 2060 z gwarancja itp. była w serwisie na sprawdzenie podstawowych parametrów i wszystko okej. Dzisiaj miałem przyjemność zamontować ją wraz z moim i5 8400 i 16 GB RAM. Przed kupnem kierowałem się duża ilością filmów na YouTube z testami z tej konfiguracji i już u mnie na grze Assassin's Creed Odyssey coś nie wyszło. Wydajność u mnie jest co najmniej o 20-25% mniejsza niż na filmiku. Takie pierwsze myśli jakie Wam przychodzą do głowy dlaczego tak się dzieje ? Przed chwilą dowiedziałem się, że może to wina zasilacza ( Vero l2 500W ) że za słaby . Z góry dziękuję za każdą odpowiedź i Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8400 słaby na odyssey,gpu nawet nie dobija do 90% użycia

na filmie który oglądałeś ktoś mógł mieć delikatnie inne ustawienia,inną porę dnia czy inną lokalizację

 

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem dobija do 97% użycia GPU

https://youtu.be/D_ajU3Wl6wU?t=119

, choć często jest niżej, ale zwykle ponad 80% ... oczywiście jeśli gramy w nie za wysokiej rozdzielczości jak 1920x1080, bo w 2560x1440 sytuacja już będzie wyglądać inaczej.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gumis12345 napisał:

Płyta główna to ASRock B360M PRO4. Ale bardzo dużo jest właśnie takich filmów i naprawdę ludzie mają bardzo dobre wyniki. Z moją grafiką coś jest nie tak chyba. Tutaj podrzucam wam kilka sekund mojej gry. Tragedia 

 

tak jak mówię,cpu zamordowany.tragedia.gpu na 55% nawet nie boostuje xD

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tesel Tak sterowniki robiłem z czystą instalacją, pamięć ram wygląda tak: https://prnt.sc/ol1bur , gra jest na HDD. 

@Novice No cpu w tej grze jest mordowane, ale to nie znaczy, żeby tak się działo wydajność to w tej chwili jest prawie zbliżona do mojego GTX 970 którego miałem przed tym RTX.  I w ogóle na tamtym filmie facet ma zużycie 82% a ja te 45-55 % o co tu chodzi. 

Edytowane przez Gumis12345

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem został w 90% rozwiązany tak myślę. Kolega zapytał się, czy mam Dual Channel co się okazało nie miałem, bo pamięci RAM miałem obok siebie. Mój błąd, ale teraz wydajność w AC podskoczyła chociaż dalej nie jest tak jak na filmie zużycia to jakieś 65-72 %, gdzie na filmie widać wyraźnie ponad 80%.  Tutaj film po zrobieniu Dual Channel

 : 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka spróbuj sobie zrobić osobny profil w nVidia, dodaj assasina i spróbuj zaznaczyć , Preferuje maksymalną wydajność, oraz do testów spróbuj wyłączyć , synchronizację pionową w panelu nVidia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiecie może jak zrobić, żeby msi afterburner pokazywał średni, min i max fps ? 

Riva mam, a w msi afterburner robię framerate min,max i średni potem OSD i nic.

Edit. Dobra msi afterburner ustawiłem. Myślę, że kwestia FPS w grze i karty graficznej jest rozwiązana także można zamknąć temat. 

Jakby ktoś tutaj trafił z podobnym problemem to najpierw polecam sprawdzić, czy ma się single czy dual channel ram. 

Edytowane przez Gumis12345

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...