Skocz do zawartości
Major303

Słuchawki nauszne ogólnego zastosowania do 200 złotych

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem znawcą słuchawek więc z góry ostrzegam, że mogę używać bardzo nieprofesjonalnego języka.


Żywot moich Kingston HyperX Cloud po 4-5 latach dobiega końca, a trupa przy życiu chyba nie ma sensu trzymać, więc wypadałoby je wymienić. Wspominam o tym bo jakość dźwięku bardzo mi się podobała. Aczkolwiek od razu na start wymieniłem nauszniki ze "skórzanych" na "z pianki" bo żaden dźwięk z zewnątrz do mnie nie docierał, a zależy mi na kontakcie z otoczeniem. To mogło wpłynąć na jakość dźwięku. Teraz wymieniłem na "skórzane" (bo poprzednie się już rozpadły), i dźwięk wydaje się być nieco bardziej "zagłuszony", ale to pewnie dlatego że nic nie ucieka. 


Też miałem przyjemność spróbować słuchawek Somic V2, i jakość dźwięku wydawała mi się jakby gorsza? Taka mocno "zagłuszona", a używałem "piankowych" nauszników. Ale nie wiem, może było lepiej tylko nie byłem przyzwyczajony. Dźwięk w HyperX Cloud wydaje się taki naturalny i czysty.


Zastosowanie ogólne. Gram w gry, słucham muzyki, oglądam filmy. Nie chcę żeby były lepsze w jednym miejscu a gorsze w innym (o ile to możliwe). Tj. np. muzyka pierwsza klasa, a w grach nie słyszę z jakiego kierunku dociera dźwięk itd. 
Powinny być wygodne, jak zdarzy mi się jakaś wielogodzinna sesja to nie chcę po niej umierać. Fajnie by było gdyby nauszniki były wymienne, chyba że są słuchawki które jednocześnie mają dobrą wentylacje i przyzwoite tłumienie otoczenia, ale nie zbyt mocne. Tak jak mówiłem chcę mieć kontakt z otoczeniem. Nic ma nie trzeszczeć itd.


Budżet do 200 złotych, ale oczywiście im mniej tym lepiej. 
Nie zależy mi na wbudowanym mikrofonie. Jak kupowałem Kingstony za 250 złotych to polecano mi Superluxy za 80 złotych o podobno podobnej jakości, ale zależało mi wtedy na mikrofonie. Z tego powodu mam nadzieję że uda mi się nieco zaoszczędzić. Ale pod żadnym pozorem nie chcę "jakościowo" schodzić poniżej HyperX'ów. 


Wiem że jest strona zwana audiofanatyk z bardzo fajnym rankingiem, ale tak jak mówiłem, znawcą nie jestem i boje się że kupię coś co mi nie podejdzie, i potem walcz o zwrot albo sprzedaj za pół ceny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś w stanie dołozyć nieco do tych 200 zł? Jeśli tak, to w cenie do 250 zł weź AKG K240 Studio - słuchawki nauszne, półotwarte, bardzo wygodne i świetnie grające. Mam dwa zestawy - po jednym w każdej stacjonarce i gorąco polecam. Jedyna wada jest taka, ze jak się mocno pocisz gdy jest gorąco, to pot nie wsiąka w poduszki, tylko zostaje na zewnątrz i moczy głowę i uszy. Ale to chyba raczej zaleta jest. Po prostu od czasu do czasu trzeba je wysuszyć. Poza sezonem letnim jest super. Nawet po wielogodzinnym użytkowaniu nie odczułem dyskomfortu. Ale cena jest 20% wyższa niż Twój budżet.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym i dołożyć, ale czytałem wielokrotnie że w AKG często psuje się jedna słuchawka. Nawet znajomy mi raz mówił, niby je sobie chwalił ale musiał je raz na gwarancję oddawać ze względu na uszkodzenie jednej słuchawki.

Edytowane przez Major303

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To z mojego doświadczenia dodam, że właśnie te AKG już trzeci rok grają i działa wszystko bez zarzutu. Dlatego dokupiłem drugie, które zastąpiły jakieś wysłużone Sennheisery za 99 zł w Media Markt kupione dawno temu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...