Skocz do zawartości
Firedash

H100i RGB Platinum SE - Push & Pull

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

niedawno kupiłem AiO Corsair H100i RGB Platinum SE. Głównie zdecydowałem się na te chłodzenie ze względu na wygląd, z drugiej jednak strony lubię ciszę, a wentylatory od Corsair cichymi nazwać się nie da. Był to bardzo świadomy zakup, bo wiedziałem, że będzie problem z hałasem ale niestety ostatnio złapałem bzika na punkcie białych komponentów, także zadowolony jestem, ale jeśli by się dało chciałbym coś z tym hałasem zrobić.

Po pierwsze wszystko leci na fabrycznej paście nałożonej na chłodzenie. Nie pakowałem niczego lepszego, bo chciałem najpierw wszystko potestować, teraz jestem pewny, że chłodzenie u mnie zostaje, więc pewnie zmienię pastę na jakiegoś Kryonauta. Na pewno poprawi to kulturę pracy ale zastanawiam się jeszcze nad dołożeniem dwóch wentylatorów na górę chłodzenia (jest zamontowane na topie) żeby mieć 2 wentylatory nad chłodnicą i 2 pod. Te dodatkowe podpiąłbym sobie bezpośrednio do płyty i ustawił na stałe małe obroty dzięki czemu te główne mogłyby sobie chodzić na dużo niższych.

Jak myślicie, zadziała taka konfiguracja? Czy może te dodatkowe 2 wentyle nie spowodują aż takiej różnicy jakiej oczekuję? Minusem też jest to, że mam Be Quiet 700 a co za tym idzie na górze mam otwory tylko na tylnej części topu obudowy mniej więcej na 1/2 długości mojego chłodzenia. Sam jestem zdziwiony czemu tak to wymyślili, pewnie żeby obudowa nie była lepsza niż wersja 900. Według mnie to tragedia, żeby tak to rozwiązać w obudowie za 700 zł. No ale budę też kupiłem tylko dlatego, bo była w białej edycji :] No i lubię też chyba sobie podświadomie tworzyć problemy przez które mam okazję znowu pogrzebać w środku skrzynki.

obraz.thumb.png.e8e0e8d67f1a39097cbcdd3a382eac93.png

be_quiet_dark_base_700_40.jpg

Edytowane przez Firedash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...