Skocz do zawartości
daniel18c

Laptop do gier 3500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


Jestem na etapie poszukiwań laptopa w kwocie już i tak ponad tej, o której myślałem, tj do 3500 zł.
Szukam laptopa do grania w gry (szczególnie GTA V), aczkolwiek też sprawy zwyczajne jakieś wordy, photoshopy w wersji amatorskiej (żona). Ogólnie raczej gram sporadycznie, ale w sumie laptopa bym chciał mieć dłużej niż 2 lata, obecny mam np. 3,5 roku i już czas na niego. Zależy mi na tym, że jak odpalę grę, to nie musze się martwić ze mi nie pójdzie na przynajmniej sensownych ustawieniach większych niż low przy normalnych 45-60 fps.

Zapewne po zmianie wejdzie w gre jakiś WOT czy może BFV sporadycznie.

Wymagania dot. laptopa:

- bateria, fajnie jakby trzymała te minimum 3h, teraz tak trzyma i mi sie podoba.
- głosność przy grach teoretycznie mi nie przeszkadza, byle żony i dziecka za podwójnymi drzwiami nie obudził - z reguły gram na słuchawkach.
- klawiatura podświetlana musi być, bo w sumie miałem kiedyś y50-70 i było cacy
- dobrze by było, gdyby głośniki wystarczyły do jakiegokolwiek grania gdybym nie chciał słuchawek. Może jakiś lekki basik czy coś (niekoniecznie ważne, jak coś to najwyżej kupie sobie głosnik jakiś przenośny)
- dość szybkie wi-fi, mam 300 mb/s w domu, ale na pewno kiedyś będzie więcej z duchem czasu. Obecnie mój laptop ma maksymalnie 2,4 Ghz - brakuje mi 5 Ghz

To na tyle. Teraz jakie mam typy:

-https://www.x-kom.pl/p/492729-notebook-laptop-156-asus-tuf-gaming-fx505-r5-3550h-8gb-512.html

- ten wygląda sensowne, nawet podoba mi się z wyglądu, czytałem testy i niby jest ok ale boję się, że ten Ryzen będzie powodował jakieś spadki wydajności względem I8300h albo 9300h.

 https://www.x-kom.pl/p/507126-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-l340-15-i5-9300h-8gb-256-gtx1650.html  - niezła cena, aczkolwiek boję się troche o chłodzenie w zwykłym laptopie. Czytałem na azjatyckim forum, że chodzi na prawdę nieźle, ale jest jeden wylot powietrza i dość ciepły jest (prawie 96C na CPU osiągnał przy normalnym graniu!) - nie ma nic więcej na jego temat. A i nie ma dual channel, a na przyszłość pewnie by się przydało.

 

 https://www.x-kom.pl/p/502017-notebook-laptop-156-msi-gl63-i5-8300h-8gb-1tb-gtx1650.html - trochę bardziej krzykliwy - JESTEM GAMINGOWY! co nie do końca mi odpowiada, ale w sumie nie przeszkadza mi az tak bardzo. Poza tym czytałem o niekoniecznie dobrych matrycach.

4. Laptop używany, tzn prawie nowy bo 21 msc gwarancji - Dell 7577 z grafiką 1060 Max-Q oraz procesorem Intel I5 7300HQ za 3400 zł. - co nowy to nowy, nie wiem co było robione przy tym laptopie i dlaczego ktoś sprzedaje ale w sumie nawet spoko, z drugiej strony układ chyba całościowo mniej wydajny VS powyższe konfiguracje.

Niby mam do 3500 zł na wydanie, ale im mniej wydam tym lepiej dla mnie, nie zależy mi tez nie wiadomo na czym.

CHciałbym stosunek jakości do ceny uzyskać. Dla mnie nr 1 jest ten Asus TUF - wygląda spoko no i cena + ekran 120 Hz + 512 SSD (na pewno rozbuduję o kolejne GB ale moze później)

 

Mam jeszcze coś takiego, co myślicie?
https://allegro.pl/o...-gtx-8262550597 - outlet X-KOM, niby ponad budżet ale mamy 2 TB + 256 SSD + 16 GB RAM czyli teoretycznie nic nigdy nie będe dokładac, z drugiej strony laptop powystawowy... pewnie długo chodził, dzięki czemu np. bateria wcale nie będzie jakaś super.

Edytowane przez daniel18c
Linki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad tym tyle że męczy mnie kwestia zakupu pamięci później na własną rękę, bo w sumie 200 zł w tą czy w tamtą to jest różnica.

Tym bardziej ze na pewno będę chciał zwiększyć HDD bo 512 to jest zdecydowanie za mało. Systemu oczywiście nie potrzebuję, tutaj sobie ogarnę sam.

A jeszcze w kwestii tego Ryzen - nie będzie w jakiś sposób ograniczał tego GTX1650?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, okazało się, że wsadziłem go do koszyka i zamówiłem do salonu - niestety to była chyba ostatnia sztuka, bo teraz oczekuje na dostawę :) no nic, w takim razie wybór chyba tylko ten.

Najwyżej dokupie sobie RAM osobno, tylko kwestia tego typu - czy Asus akceptuje możliwość własnego dorzucenia osobno w gwarancji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.07.2019 o 20:37, daniel18c napisał:

Kurde, okazało się, że wsadziłem go do koszyka i zamówiłem do salonu - niestety to była chyba ostatnia sztuka, bo teraz oczekuje na dostawę :) no nic, w takim razie wybór chyba tylko ten.

Najwyżej dokupie sobie RAM osobno, tylko kwestia tego typu - czy Asus akceptuje możliwość własnego dorzucenia osobno w gwarancji?

Dobre pytanie. Kiedyś robili z tym problem, ale teraz to nie wiem, może inny użytkownik testował ich gwarancję :) 

Prawda jest taka, że jak nie ma plomb to jak zmienisz to raczej to nie będzie problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.08.2019 o 11:36, BezPompyNieMaFormy napisał:

Dobre pytanie. Kiedyś robili z tym problem, ale teraz to nie wiem, może inny użytkownik testował ich gwarancję :) 

Prawda jest taka, że jak nie ma plomb to jak zmienisz to raczej to nie będzie problemem.

Byłem w x-kom, pytałem pana też na infolinii 2x czy na pewno - ponoć Asus problemów nie robi w tym temacie. Także sprzet zakupiony, odebrany, niestety było mało czasu na testy ale od razu po założeniu dodatkowych 8 GB RAM i drugiego dysku SSD 512 na SATA krótka relacja:

W skrócie - do mojego starego I5 4210u oraz 8 gb ram + gt840m jest taka przepaść w działaniu laptopa/grach, że hej! Musze zrobić jaką recenzję chyba, ponieważ mało tych laptopów jest recenzowanych i sam miałem problem przy wyborze. Super matryca, kolor i kąty widzenia bardzo w porzadku, imponuje mi jak to wszystko się otwiera.

Test GTA V - FHD/Ultra - wysokie ustawienia.. i jakie było moje zdziwienie, gdy sprzęt wyciska średnio 60/70 fps :). Osobiście, wstępnie mogę polecić, ale testy jeszcze będą i zobaczymy po czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, angry napisał:

Też się zastanawiam pomiędzy nim, a MSI. A ten ekran wygląda sporo lepiej niż w MSI?

W Katowickim X-kom jest jakiś problem związany z brakiem możliwości oglądania niektórych laptopów. Ciesze się, że nie wziąłem MSI - na prawde jakość wykonania, stawia przed MSI tego ASUS + RGB klawiatura + Dobre chłodzenie (głośne, ale wydajne, 3 godziny zabawy w BeamNG - chodzi jak cicha suszarka, ale jest chłodny na klawiaturze, nie wiem jakie temperatury, rzadko gram). MSI wydaje mi się tkai plastikowy mocno, bo byłem w RTV i go widziałem - macałem.

 

Co do matrycy - dla mnie jest dobra, 120 HZ robi swoje. To jest IPS, ale nie mam porównania, bo mój stary laptop miał zwykłe TFT i jest o niebo lepiej pod każdym względem. Z drugiej strony MSI znów wygląda strasznie choinkowo, a tutaj jest to mocno stonowane (czarna wersja)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, daniel18c napisał:

W Katowickim X-kom jest jakiś problem związany z brakiem możliwości oglądania niektórych laptopów

Wiesz co, pytałem na czacie. Można oglądać, ale i tak nie można odpalać, żeby ekran porównać.

 

2 godziny temu, Damian Marusiak napisał:

Chyba miałeś na myśli TN, a nie TFT. TFT to nie rodzaj matrycy - IPS również jest ekranem wykonanym w technologii TFT :) 

A pan redaktor co sądzi o MSI vs ASUS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym patrzeć na design czy jakość obudowy to wybrałbym ASUS-a. Wydajnościowo jest porównywalnie, ale MSI ma trochę lepsze audio oraz klawiaturę. Jakość układu chłodzenia jest porównywalna w zasadzie - karty nie powinny jakoś specjalnie się pocić, ale procki na pewno będą się mocno grzać. MSI ma też plus w postaci większej ilości portów oraz zdecydowanie lepszego ich rozmieszczenia w notebooku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Damian Marusiak napisał:

jest porównywalna w zasadzie - karty nie powinny jakoś specjalnie się pocić, ale procki na pewno będą się mocno grzać

Dziękuję za odpowiedź. ASUS jest obecnie wyprzedany. Porty też doceniam w MSI.

Bardziej chodziło mi o jakość, ekran, kulturę pracy.

A jak oba mają się w porównaniu z Lenovo Legion, który co prawda posiada słabszego i5-8300H i GTX 1050Ti w podobnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co Legion jest bardziej stonowany - osobiście też go brałem pod uwage. Aczkolwiek miałem kiedyś Y50-70 z GTX 860m i pamiętam, że przycinki były na porządku dziennym nie wspominając o ciągłym przegrzewaniu się sprzętu - stąd też Lenovo raczej średnio brałem pod uwage. Poza tym, mimo opinii GTX 1050Ti w testach jest dużo gorszy niż 1650 - można porównać, na yt jest tego pełno. No i klawiatura RGB jest bardzo fajna. No i ta karta jakby nie patrzeć jest dość archaiczna, jak już wydać kaskę, to kupić coś, co będzie dłużej wspierane np. w najnowszych sterownikach dedykowanych i tak dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, daniel18c napisał:

Wiesz co Legion jest bardziej stonowany - osobiście też go brałem pod uwage. Aczkolwiek miałem kiedyś Y50-70 z GTX 860m i pamiętam, że przycinki były na porządku dziennym nie wspominając o ciągłym przegrzewaniu się sprzętu - stąd też Lenovo raczej średnio brałem pod uwage. Poza tym, mimo opinii GTX 1050Ti w testach jest dużo gorszy niż 1650 - można porównać, na yt jest tego pełno. No i klawiatura RGB jest bardzo fajna. No i ta karta jakby nie patrzeć jest dość archaiczna, jak już wydać kaskę, to kupić coś, co będzie dłużej wspierane np. w najnowszych sterownikach dedykowanych i tak dalej.

Szkoda, że ASUS wyprzedany w takim razie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cena na tego Asusa jest mega dobra, na prawdę do dzisiaj mnie fascynuje jak ten laptop chodzi :) Jak mówiłem wcześniej, ja mam jeszcze SSD dołożony oraz kolejną kość 8 GB RAM w trybie Dual Channel, więc możliwe tez że płynność działania spowodowana jest również tymi dodatkowymi zakupami. Polecam czatować na niego, wydaje mi się, że cena a jakość to to jest kompromis. Jeszcze jest Lenovo 330-15 i opinie też ma spoko, w sumie rozważałem go aczkolwiek bałbym się mimo wszystko o chłodzenie no i mega duży minus brak drugiego slotu na RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Damian Marusiak napisał:

Nie sądzę raczej, żeby ta niedostępność była na stałe, może to tylko chwilowy brak towaru :)

Pytałem, będą dopiero we wrześniu, a ja muszę kupić w wakacje. Czyli wziąć MSI, bo ma nowsze podzespoły niż Legion?

Chyba, że wziąć wersję ze systemem? A ten Ryzen jest sporo słabszy od i5-9300H panie @Damian Marusiak?

Edytowane przez angry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@angry a chodzi ci o cenę z niedostępnością czy po prostu o brak tego lapka konkretnie w x-komie?

Bo w innych sklepach można go dorwać.

https://www.komputronik.pl/product/637010/asus-tuf-gaming-fx505dt-al087t-16gb.html

https://allegro.pl/oferta/asus-tuf-fx505dt-3550h-16gb-512ssd-gtx1650-rgb-w10-8121161680

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@angry

Jeśli mówisz o ASUS TUF Gaming FX505DT to jest normalnie dostępny w x-komie, za 3799 zł jest wersja z 16 GB RAM chociażby. 

Nie sprawdzałem obu tych procesorów jednocześnie, ale patrząc na wyniki Ryzena 7 3750H myślę, że wydajność w porównaniu do i5-9300H będzie porównywalna, być może Intel w testach procesorowych będzie wypadał nieco lepiej ze względu na wyższe TDP (45W vs 35W, wyższe zegary Intela).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Damian Marusiak napisał:

Jeśli mówisz o ASUS TUF Gaming FX505DT...

Miałem na myśli wersję bez Windowsa 10 za 3199 zł

https://www.x-kom.pl/p/492729-notebook-laptop-156-asus-tuf-gaming-fx505-r5-3550h-8gb-512.html#Specyfikacja

5 godzin temu, Damian Marusiak napisał:

normalnie dostępny w x-komie, za 3799 zł jest wersja z 16 GB RAM chociażby.

Faktycznie, https://www.x-kom.pl/p/492746-notebook-laptop-15-6-asus-tuf-gaming-fx505-r7-3750h-8gb-512.html

5 godzin temu, Michikun napisał:

@angry a chodzi ci o cenę z niedostępnością czy po prostu o brak tego lapka konkretnie w x-komie?

niedostępność w x-komie tej właśnie konfiguracji

5 godzin temu, Damian Marusiak napisał:

będzie porównywalna

A Ryzen 5 3550H? To chyba prawie to samo, co Ryzen 7, a 400 złotych taniej. Ciężki wybór, MSI jest z i5 9 gen, ale ma kiepski ekran. ASUS z dyskiem 512 GB, Ryzenem 5 niedostępny. A ten z Ryzenem 7 jest znowu dość drogi.

Co Pan by zrobił?

Edytowane przez angry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Damian Marusiak napisał:

Różnice między Ryzenem 5 3550H i Ryzenem 7 3750H są raczej marginalne zarówno w grach jak i w typowo procesorowych zastosowaniach.

To zostaje mi wybór: MSI z ekranem TN albo dołożyć 400 złotych do marginalnie lepszego procesora lub wersji z Windowsem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kojarzycie leaselink? Ja mam działalność (grafika głównie) i dzięki nim udało mi się zgarnąć na bardzo korzystnych warunkach laptop od Hyperbooka. Niby do pracy ale bez problemu możnas sobie na nim także w coś pograć :D Z15S, można było sobie nawet komponenty dobrać. Ekstra opcja!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że tak późno.

W dniu 25.08.2019 o 21:12, marand97 napisał:

@daniel18cpowiem tak, każda z osobna z tych propozycji, które dostałeś lub wybrałeś są spoko, ale ja mam dla ciebie coś co chyba ci bardziej podpasuje. Z późniejsza możliwością konfiguracji masz tego lapka:

https://www.x-kom.pl/p/509452-notebook-laptop-156-dream-machines-g1650-15-i5-9300h-8gb-480-gtx1650.html#Specyfikacja

Poproś @X-KOMmoże ci przygotują jeszcze jakąś ciekawą ofertę ;)

Wiesz co, no może i tak ale z drugiej strony jakoś nie przekonała mnie ta oferta to raz, dwa, wtedy jej jeszcze nie było, trzy, laptop to już dawno zakupiłem bo chyba w lipcu i powiem szczerze jak korzystam, często gram ostatnio (jest na czym :)) to na prawdę nie mogę ani jednego złego słowa powiedzieć na ten sprzęt. Fakt jest taki, że gdybym chciał mieć to co mam teraz w tym dreammachines to zapłaciłbym jakieś 4k, a tak to po obniżkach udało mi się zapłacić 3400 z groszami - co jest dobrą opcją jak na 1 TB SSD oraz 16 GB RAM.

 

Dodatkowo słyszałem, że laptopy z I5 9300 grzeją się - ja nie mam zadnego problemu z grzaniem, chłodzenie jest bardzo dobre. No i nie wygląda jakoś kiczowato ten laptop.

 

A co do komentarza od użytkownika polecacjącego, widac, ze bardzo ładną reklamą ktoś zadziałał :) 1 post i od razu promowanie, nieźle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...