Skocz do zawartości
nvklicky

SSD na M.2 do 170 PLN

Rekomendowane odpowiedzi

witam, chcę kupić dysk ssd na m.2. Celuję w pojemność 256GB, myślałem o Adacie XPG SX6000 Lite, bo ma dobre prędkości, nie jest na m.2 sata, tylko PCIe, nooooo i jest przystępna cenowo. Jeżeli ma ktoś lepsze propozycje to mój budżet wynosi 170złotych, w lekkich porywach. Złącze raczej m.2, bo prędkości lepsze, moje mobo to b350 pc mate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, nvklicky napisał:

 Złącze raczej m.2, bo prędkości lepsze, moje mobo to b350 pc mate.

NVMe chyba...A do czego Ci taki szybki dysk? W codziennym użytkowaniu czy w grach nie ma praktycznie żadnej różnicy w stosunku do sata, chyba, że się mylę....aaa, system szybciej o sekundę wstaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, B@nita napisał:

NVMe chyba...A do czego Ci taki szybki dysk? W codziennym użytkowaniu czy w grach nie ma praktycznie żadnej różnicy w stosunku do sata, chyba, że się mylę....aaa, system szybciej o sekundę wstaje.

nie miałem nigdy dysku ssd, ale uważam, że posiadając złącze m.2 lepiej się na nim opierać niż na SATA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak 250gb ro lepiej kupić jakiś dobry,na dobrych pamięciach,bo cachowanie na takich małych dyskach to moment się zapełni.

cs3030 kosztuje 200zł z groszami,chociaż ja to 100 razy bardziej już bym wolał takiego bx500 480gb za 230zł czy su700 za 200.

 

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój syn przypadkowo zalicytowal Adata SSD Ultimate SU800 2 za 99zl, pojemność 256, co o tym myślicie? bo kupiec nie za bardzo chce odwolac licytacje, proszę o opinie

Edytowane przez nvklicky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, nvklicky napisał:

mój syn przypadkowo zalicytowal Adata SSD Ultimate SU800 2 za 99zl, pojemność 256, co o tym myślicie? bo kupiec nie za bardzo chce odwolac licytacje, proszę o opinie

jak na systemowy super za 99zł,dysk jest dość szybki jak na budżetówkę tylko jak każdy tego typu tani 250gb będzie miał spore spowolnienia zapisu jak go zapełnisz.do takiej codziennej pracy systemu typu przeglądarka czy gry i tak najważniejszy odczyt więc powinien śmigać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Novice napisał:

jak na systemowy super za 99zł,dysk jest dość szybki jak na budżetówkę tylko jak każdy tego typu tani 250gb będzie miał spore spowolnienia zapisu jak go zapełnisz.do takiej codziennej pracy systemu typu przeglądarka czy gry i tak najważniejszy odczyt więc powinien śmigać.

czyli nie rezygnować z licytacji, czy może trafię na coś lepszego? na komputerze spędzam sporo czasu, ale nie zależy mi na sekundach bootowania się systemu, tylko raczej płynności. Zrobię lekki offtop, ale po lekkim uderzeniu w kompa, dysk się wyłącza, wiem, że to zabezpieczenie w HDD'kach, ale da się jakoś to wyłączyc? Jednostka jest tak usytuowana, że często zachaczam o nią i muszę restartować kompa. To dane dyskuimage.png.6e7ea78b84f7d8a67037e2ee96c097e7.png

Edytowane przez nvklicky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepszego za 99zł to raczej nie.

nie widziałem żeby mój od uderzenia się wyłączał,jak dysk siedzi w saneczkach to nie powinien dostawać pierre dolca od uderzenia w obudowę. 

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...