Skocz do zawartości
VIDEO

Padnięty GTX 770?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Od jakiegoś czasu zacząłem mieć problemy z moim GTX 770. Wszystko zaczęło się jakiś miesiąc temu, kiedy jak się domyślam windows zainstalował nowsze sterowniki, co skutkowało zawieszaniem się komputera. Obraz freezował, dźwięk również (zaczynało się jednostajne buczenie, ostatniego wybrzmiewającego dźwięku). Pomagało tylko twarde wyłączenie komputera i odczekanie około minuty, bo inaczej karta nie wysyłała żadnego sygnału do monitora. Z tego co pamiętam był to kod 43. Pomogło zainstalowanie starszych sterowników i było ok. Do czasu :/ Dzisiaj, czyli po tym mniej więcej miesiącu stało się to samo (mimo tych samych, dobrych sterowników), z tym, że komputer już się nie uruchomił jak trzeba. Po włączeniu jakby ciągle się włączał na nowo i tak w kółko. Mogę się domyślać że taki był efekt, po zapalającej się co chwilę klawiaturze i charakterystycznym dźwięku, który idzie od dźwiękówki po uruchamianiu. Zmieniłem kartę na zintegrowaną, sprawdziłem w menadżerze urządzeń i niby wszystko tam było ok, jednak po chwili wyskoczył bluescreen z jakimś błędem video. Działo się tak nawet po odinstalowaniu GTXa w menadżerze urządzeń. Dopiero po fizycznym usunięciu karty problem ustąpił. Tzn. chodzi tak z godzinę i wszystko jest ok. I tu moje pytanie, czy to wygląda na śmierć GTXa? Pytam, bo nigdy mi żadna karta nie padła i nie wiem czy to może być objaw. Żadnych artefaktów nie wyświetlała, ani nic podejrzanego się nie działo. Karta była czyszczona i wymieniana pasta ze dwa miesiące temu. Czy miał ktoś podobny problem? Łudzę się że może to jednak jakiś problem ze sterownikami czy coś, ale sam już nie wiem, czy nie nastawiać się na zakup nowej grafiki. Proszę o pomoc mądrzejszych ode mnie :)

Edytowane przez VIDEO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej wpiąć kartę u jakiegoś kolegi i sprawdzić czy u niego również ten problem występuje. Na całe szczęście twoja karta jest stara, więc zakup nowej i wydajniejszej nie wyjdzie cię znowu, aż tak "źle" pod względem finansowym. Nawet RX 570 będzie lepszy.

Jaki masz zasilacz w kompie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na tej karcie komputer nawet nie chce pokazać biosu, to karta jest popsuta. Jeśli problem byłby tylko w Windowsie, to była by to wina sterowników, a w takim wypadku system można było by uruchomić w trybie awaryjnym, gdzie sterowniki karty nie są ładowane.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...