Jump to content
Sign in to follow this  
VIDEO

Padnięty GTX 770?

Recommended Posts

Witam, 

Od jakiegoś czasu zacząłem mieć problemy z moim GTX 770. Wszystko zaczęło się jakiś miesiąc temu, kiedy jak się domyślam windows zainstalował nowsze sterowniki, co skutkowało zawieszaniem się komputera. Obraz freezował, dźwięk również (zaczynało się jednostajne buczenie, ostatniego wybrzmiewającego dźwięku). Pomagało tylko twarde wyłączenie komputera i odczekanie około minuty, bo inaczej karta nie wysyłała żadnego sygnału do monitora. Z tego co pamiętam był to kod 43. Pomogło zainstalowanie starszych sterowników i było ok. Do czasu :/ Dzisiaj, czyli po tym mniej więcej miesiącu stało się to samo (mimo tych samych, dobrych sterowników), z tym, że komputer już się nie uruchomił jak trzeba. Po włączeniu jakby ciągle się włączał na nowo i tak w kółko. Mogę się domyślać że taki był efekt, po zapalającej się co chwilę klawiaturze i charakterystycznym dźwięku, który idzie od dźwiękówki po uruchamianiu. Zmieniłem kartę na zintegrowaną, sprawdziłem w menadżerze urządzeń i niby wszystko tam było ok, jednak po chwili wyskoczył bluescreen z jakimś błędem video. Działo się tak nawet po odinstalowaniu GTXa w menadżerze urządzeń. Dopiero po fizycznym usunięciu karty problem ustąpił. Tzn. chodzi tak z godzinę i wszystko jest ok. I tu moje pytanie, czy to wygląda na śmierć GTXa? Pytam, bo nigdy mi żadna karta nie padła i nie wiem czy to może być objaw. Żadnych artefaktów nie wyświetlała, ani nic podejrzanego się nie działo. Karta była czyszczona i wymieniana pasta ze dwa miesiące temu. Czy miał ktoś podobny problem? Łudzę się że może to jednak jakiś problem ze sterownikami czy coś, ale sam już nie wiem, czy nie nastawiać się na zakup nowej grafiki. Proszę o pomoc mądrzejszych ode mnie :)

Edited by VIDEO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najprościej wpiąć kartę u jakiegoś kolegi i sprawdzić czy u niego również ten problem występuje. Na całe szczęście twoja karta jest stara, więc zakup nowej i wydajniejszej nie wyjdzie cię znowu, aż tak "źle" pod względem finansowym. Nawet RX 570 będzie lepszy.

Jaki masz zasilacz w kompie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli na tej karcie komputer nawet nie chce pokazać biosu, to karta jest popsuta. Jeśli problem byłby tylko w Windowsie, to była by to wina sterowników, a w takim wypadku system można było by uruchomić w trybie awaryjnym, gdzie sterowniki karty nie są ładowane.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Share this post


Link to post
Share on other sites

A czy takie objawy mogą sugerować, że karta jest do naprawy? Wypiekanie robi się w przypadku sypania artefaktami, czy to ogólny sposób ratowania grafik? 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.