Skocz do zawartości
banshe

Zdechniety MSI GTX570

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem nowy na forum i przychodzę z pytaniem - będę wdzięczny za pomoc.

Wydaje mi się ze padł mi mój staruszek gtx570, objawy to sypanie bluescreanmi, dziwne zielone kwadraciki na monitorze jak tylko przełączy się zintegrowana karta na gtxa. Myślałem ze to wina aktualizacji win10 ale zrobiłem format, zainstalowałem nowe sterowniki i ciągle to samo. Po drodze podejrzewałem RAM ponieważ miałem długo błąd "Faulty page in nonpage area" ale kości ramu przetestowałem Memtestem86 - cale 3 cykle i 0 błędów. Zainstalowałem teraz tez memtestG80-1.1 do przetestowania ramu na GPU no i na tym teście się wywala winda, wali bluescreenem dotyczącym z kolei Video TDR_faillure. Wiec chyba podejrzenia słuszne co? Zresztą po tylu latach to chyba miała prawo się popsuć. No chyba ze to wina zasilacza? Ale nie wiem jak to przetestować. Komp kupiony w 2012 jak mnie pamieć nie myli.

Komp odpala, nawet teraz pisze z niego. Dopiero jak włączam grę lub ten test to wywala mi bluescreena. 

Jeśli moje podejrzenia są słuszne to możecie podpowiedzieć czego szukać w zastępstwie na jakiś czas, używanego?? Zamierzam wymienić komputer ale w następnym roku. 

Ta karta ma oznaczenie MSI geforce GTZ570 TwinFozr III Power Edition 1280MB DDR5/320bit i z tego co ustaliłem miała pobierać jakieś 180 W

Plyta Asrock Z68 gen4 to jest na lga 1155

Zasilacz OCZ ZT series 650W 

8 gb Ramu 1333MHz CL9

Intel Core i5 2500K z chłodzeniem Thermalright HR-02 Macho Rev 2

nic nie kręcone. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 hours ago, mrcszyman said:

Jak z nówek, to tak, dobry wybór. Nie interesują Ciebie karty używane?

Wiesz co zaczalem czytac i troche sie obawiam po prostu tego co dostane ;) co ta karta mogla przejsc wczesniej, to juz jak mialem dac 400 za uzywana karte z 3 miesieczna gwarancja to wole dolozyc te troche i miec spokoj a w razie czego karte sam sprzedam jako uzywana.

6 hours ago, marand97 said:

@banshe a co myślisz o tej? https://allegro.pl/oferta/radeon-rx-580-sapphire-pulse-4gb-nowa-gra-dmc-5-8370721167

Ja bym raczej się nie zastanawiał pomiędzy RX 570 a RX580. Tym bardziej , że dostajesz gratis jeszcze jakiś. Polecam sprawdzić. Mam nadzieję,  że pomogłem :)

NIe znam sie az tak, ale ta Twoja ma 4bg ramu a ta wrzucona przeze mnie 8 gb ;) czy to nie duza roznica na korzysc mojej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...