Skocz do zawartości
wixu

Wentylatory w Armisie AR3

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Mam obudowę Armis AR3 (czyli mogę zamontować 1 wentylator z tyłu, 2 u góry i 3 na przedzie). Ryzen 5 3600, MSI B450 A-PRO, GTX 2060.

Chciałbym dokupić 4 wentylatory i zamontować maksymalną ilość.

Z przodu jest filtr przeciwkurzowy, na górze i z tyłu nie ma.

 

Jak zagospodarować tę przestrzeń jeśli chodzi o układ in/out powietrza? Tył out, góra 2x out, przód 3x in?

Czytałem, że bez filtrów przeciwkurzowych u góry lepiej nie montować wentylatorów in, prawda to? :)

Ale, czy jeśli zamontuję u góry 2x out, to nie będzie to przegrzewać sekcji zasilania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

""Czytałem, że bez filtrów przeciwkurzowych u góry lepiej nie montować wentylatorów in, prawda to? :)""

 

Pierwsze słyszę coś takiego.Nie orientuję się jak to jest przy chłodzeniu wodnym na procku czy nie warto montować wentylatora u góry ale w moim PC z Fortisem 3,a wcześniej z Thermalright TRue Black 120 Rev. A,kratka nad procesorem bez zamontowanego wentylatora jest zdecydowanie ciepła a z wentylatorem znacznie mniej.Odpal jaką grę dająca popalić PC i pomacaj sobie kratkę u góry od czasu do czasu.Będzie ciepło,a pamiętajmy że sama kratka nie jest radiatorem do odprowadzania nadmiaru ciepła,warto zainstalować  choć jeden wentylator bezpośrednio  nad prockiem i sekcją zasilnia.Osobiście zmontowałbym w tym Armisie 2x140 mm z przodu(jeden 140 mm wentylator jest wydajniejszy do dwóch 120 mm).U góry 120 lub też 140.Z tyłu 120 bo nic innego nie wejdzie.Potem tylko kwestia optymalizacji prędkości obrotów wentylatorów.Ja w swoim Gladiusie mm wszystko skręcone na 1000 obrotów(SpeedFan obroty skręcone n 60 %).Tempy w idylle nigdy nie skaczą powyżej 35 stopni.Kratka u góry temp nie do wyczucia :-).Dopiero po odpaleniu gry czuć leciutkie ciepełko i to nie tylko na łożysku wentylatora.I tak od przeszło 3 latek z FX 8320e i Fortisem 3 trzymam w ryzach tempy w moim PC.Ogólnie wentylator u góry nad prockiem potrafi uszczknąć ładne kilka stopni więc moim zdaniem zdecydowanie warto.Pamiętj że wysokie tempy to wróg twojego PC :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...