Skocz do zawartości
Ropasiak

Obudowa do 300zł

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, szukam nowej obudowy pod nowy zestaw. Obecnie SPC Brutus M23, a w nim: Tagan SuperRock TG 500-U33II, ASrock P67 PRo3, Intel I5 3570K chłodzony SPC HE1225 Fortis, AMD MSI RX 570 Armor OC. Pomimo kompletu 5 wentylatorów sprzęt jednak się trochę grzeje w lato, a poza tym wydaje mi się już nieco ciasna. Chciałbym coś teraz nieco większego i z oknem. Fajnie by było hartowane szkło, ale widzę, że raczej będę musiał skłaniać się ku akrylowi. Oprócz tego musi pomieścić 1HDD w pozycji poziomej i SSD (chociaż nie wiem czy jednak będzie SATA czy jednak na M2, ponieważ planuje też przenieść się na Ryzena, ale obecna płyta główna tylko by wspierała SATA). Na początku myślałem nad powiększeniem budżetu i kupnem Phanteksa Eclipse P400S, ale niestety, raczej nie dam rady tyle dozbierać jak w planach mam wymienić cała platformę. Tak samo zamówiłem już zasilacz, niestety na Seasonica Focus Plus Gold 550 nie starczyło i muszę zadowolić się Corsairem CX550M (kupiłem go tylko dlatego, że cena spadła do 270zł). 

 

Obecnie myślałem sporo nad Corsairem 270R, ponieważ 275R to juz prawie cena Phanteksa. Ale wpadło mi właśnie jeszcze w oko... Phanteks Eclipse P350X, jeden problem - ma te same wymiary co Brutus M23, ale jednak wewnątrz wydaje się większa, więc może jednak? No i chciałbym spróbować AIO, myślałem nad wsadzeniem Krakena M22, ewentualnie jak jednak uda mi się coś później dozbierać to X62 (ponieważ X42 jest prawie w cenie X62...). Wieżowe AC obecnie mnie strasznie wkurza, ponieważ często muszę żonglować ramem, no i po prostu - czynnik wyglądu i samej ciekawości jak to AIO działa.

 

Tak więc Corsair 270R czy Phanteks Eclipse P350X czy jeszcze coś innego? Obecna obudowa służy mi od 6 lat, więc myślę, że ta też tak jakoś będzie mi służyć, lub nawet więcej. (Nie mówiąc o zasilaczu, który obecnie ciągnie już ponad 10 lat...)

 

 

Edytowane przez Ropasiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A faktycznie jest jeszcze BeQuiet, nawet była ostatnio promocja w Euro na niego za 270zł, ale niestety spóźniłem się. Aktualnie model do kupienia nie ma okna, a jednak chciałbym coś teraz z oknem. Więc myślę, że kupię pierwsze co będzie na jakieś promocji, czyli albo PureBase 600 za 300zł z oknem, albo Corsair 275R z oknem za 300zł albo Phanteksa Eclipse P350X za 250zł. Pierwsze co spadnie do tych podanych cen ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.08.2019 o 12:56, Ropasiak napisał:

Aktualnie model do kupienia nie ma okna, a jednak chciałbym coś teraz z oknem. 

PureBase 600 z oknem nieco droższe i niestety przekraczają założona granicę cenową 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie przeszkadzają Ci lekko porysowane obudowy, to na Allegro można wyrwać np używanego Corsair Carbide 300R za ok 150 zł. Jeśli komp stoi pod biurkiem to tych zarysowań nawet nie będzie widać :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...