Skocz do zawartości
ancek

Analiza wyników SMART. Czy dysk do wymiany?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. 

Chciałem poprosić o pomoc w zinterpretowaniu wyników testów smart dysku. Pojawiły się remapowane sektory w związku z czym w crystal disk info pokazywane jest ostrzeżenie dotyczące atrybutu C5. Jednak w programie PassMark Disk Checkup ten sam atrybut, mimo pokazywania tej samej wartości RAW nie jest jeszcze podświetlony jako "zagrażający". Pełny "error scan" w HDTune nie znalazł żadnych błędów. HD sentinel ocenia dysk jako dobry. Moje pytanie - czy na podstawie wyników z tych programów da się oszacować czy dysk jest do natychmiastowego wyrzucenia czy można jeszcze go używać do przechowywania jakiś mniej istotnych danych. Czy może można go sprawdzić jeszcze jakimiś dokładniejszymi narzędziami? (czytałem, że niektóre programy mają możliwość zidentyfikowania i zablokowania "podejrzanego" obszaru dysku) Screeny wszystkich ww. wyników załączam poniżej. 

Bez tytułu.png

cdi.png

passmark.png

skan.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była 1 akcja realokacji sektorów  i zostało ich przeniesione 8 ( zapas 92 masz jeszcze  do krytycznego stanu )

01 jest 0 czyli nie ma problemu z odczytem powierzchni ( to dobry znak ) reszta danych też nie wskazuje na to by ten dysk miał paść z dnia na dzień.

G-sense : Delkiatniej z laptopem... sporo wstrząsów ( od tego też mogą powstac BS)

Dziwny odczyt power count ( sporo zaników zasilania -- ale ta wartość jest z kosmosu )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...