Skocz do zawartości
Monnq

B450 Aorus Pro pod 3700X?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Obecnie posiadam 3700X wraz z B450 Tomahawk. Sprzęt przez miniony miesiąc działał perfekcyjnie, nic się nie działo. Wgrany bios to wersja v18. Dziś rano, niestety, niemiła niespodzianka o której do tej pory mogłem poczytać głównie na reddicie czy forach, mianowicie komputer nie chciał wstać. Zapaliła się dioda CPU Debug. Po kilku próbach się włączył. Sądziłem, że skoro przez ten miesiąc nic się nie działo to żadnych niespodzianek już nie będzie. To powiedziawszy, zacząłem się zastanawiać na co mógłbym tego Tomahawka zmienić. Nie chcę bowiem doprowadzić do sytuacji, w której będę miał coś ważnego do zrobienia na kompie (a czasami faktycznie muszę coś zrobić), a ten odmówi współpracy. Dodatkowo, nie podoba mi się podejście MSI, które wypuszczając wersje MAX płyt głównych zwyczajnie pokazało środkowy palec użytkownikom dotychczasowych mobasów. X570 teoretycznie wchodzi w grę, ale nie wiem czy jest sens wydawać 900zł na Aorus Elite czy ASUS TUF Gaming Plus skoro te procesory i tak raczej się nie podkręcają a przesiadki na 3900X nie planuję. Zacząłem zastanawiać się nad Aorusem Pro, który w przeciwieństwie do Tomahawka ma zarówno lepszy kodek audio (Realtek ALC1220), jak i LAN (Intela). Moje wątpliwości budzi tylko sekcja zasilania, o której słyszałem różne rzeczy. Obudowa to SilentiumPC Armis AR7, a więc względnie przewiewna i duża - czy wytrzymają przy 3700X? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie/rekomendacje, wiem tyle że to była moja pierwsza i ostatnia płyta od MSI za ich podejście do klienta :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę że są nowsze biosy 

sprawdź i napisz jak komp chodzi

[trochę dziwne że chodził może coś innego się zje..ało]

zobacz też sterowniki nowe czy są

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwne zachowanie. Może zmiana płyty to zbyt pochopna decyzja. Tak jak napisał kolega wyżej, wgraj najnowszy bios i sprawdź ustawienia pamięci, bo może to one coś zaczęły krzaczyć. Ja mam tą płytę wraz z R5 3600 i jestem póki co bardzo zadowolony - choć mogła by szybciej startować od momentu włączenia zasilania do momentu pojawienia się loga.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...