Skocz do zawartości
Markus1

Asrock Z390 Phantom Gaming X -opinie użytkowników

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Moja aktualna płyta leci do młodego, Ja zaś ponieważ jestem "fanem" Asrocka, zamówiłem najlepszą ich płytę pod z390, Z390 Phantom Gaming X. Czy ktoś ma doświadczenie z ta płytą? Wydaje się, że jest co najmniej dobra...

https://www.asrock.com/mb/Intel/Z390%20Phantom%20Gaming%20X/index.pl.asp

Edytowane przez Markus1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta przyszła

8948ba42b262.jpg f3a2387eacad.jpg 5ab4681f6caa.jpg

Przy okazji pojawił się problem na który wcześniej nie zwróciłem uwagi :-) 
Ponieważ mam 3 dyski M.2 pciex4 to "wytrzepałem" wszystkie linie pcie. Zabrakło na dźwiekówkę SB AE-5 (Pcie x1). Grafika zaczęła chodzić na x8 zamiast x16. Musiałem zmienić na kodek na płycie ALC 1220...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już lepiej zainwestować w większy dysk. Następnym razem kup 2TB. Ja bym dzisiaj się nie bawił w 512  przy obecnych  cenach. Sprzedaż  te z czase, i zawsze coś tam odzyskasz. Fakt  x8 nie obniża zbytnio ogólnej wydajności karty, więc do czasu sprzedaży i zamiany zostawiłbym tak jak jest. Nie odczujesz i tak różnicy po przełączeniu na PCI-ex x16.    Tak ogólnie to fajny zestawik. Cenie sobie ASRocka od dłuższego czasu.  To dość solidna firma na dzień obecny.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta okazała się wadliwa, konstrukcyjnie. Okazuje się, że nie jest możliwy montaż standardowej ramki od chłodzenia Aio, bez kolizji z 2 kondensatorami na płycie. Bubel. zmieniłem na Phantom 9 i jest ok.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...