Skocz do zawartości
AiXen

Monitor 22'' max 600zł

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety mój kochany LG 22EA53 kończy swój żywot i potrzebuję w trybie natychmiastowym nowy monitor. 
Posiadam GTX 1660, więc jeśli monitor posiada FreeSync monitor musi posiadać DP.

Jestem przyzwyczajony do 21,5'', więc myślę, że większego nie potrzebuję.
Idealny monitor powinien zawierać:

  • IPS
  • brak smużenia
  • dobre odwzorowanie barw
  • wystarczy 75Hz
  • może trzeszczeć, piszczeć, wygląd nie ma znaczenia.

Używany do wszystkiego począwszy od grafiki po dynamiczne gry FPS.

Mój typ: https://www.x-kom.pl/p/460189-monitor-led-22-acer-b227qbmiprx-czarny.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź ciut większy, nie pożałujesz. Kurcze wrzucając tego displayporta w wymagania zabijasz wszystkie dobre możliwości. Jednak rozważyłbym na twoim miejscu ten bestseller:

https://www.morele.net/monitor-acer-nitro-vg240ybmiix-um-qv0ee-001-4585410/

ten acer którego wybrałeś to taka typowo biurowa konstrukcja, zresztą jak weźmiesz IPSa z czasem reakcji 4 czy 5 ms to tym bardziej będzie łatwiej o smużenie.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Michikun napisał:

Weź ciut większy, nie pożałujesz. Kurcze wrzucając tego displayporta w wymagania zabijasz wszystkie dobre możliwości. Jednak rozważyłbym na twoim miejscu ten bestseller:

https://www.morele.net/monitor-acer-nitro-vg240ybmiix-um-qv0ee-001-4585410/

ten acer którego wybrałeś to taka typowo biurowa konstrukcja, zresztą jak weźmiesz IPSa z czasem reakcji 4 czy 5 ms to tym bardziej będzie łatwiej o smużenie.

 

Tylko czy jest sens branie takiego monitora bez DP - z FreeSync, skoro i tak nie mogę skorzystać z tej funkcjonalności?

W takim razie może warto odpuścić sobie 75Hz? Zostać przy 60 i w przyszłości ten monitor będzie podrzędny, a kupię jakiś porządny z 144Hz.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Michikun Co ciekawe ten monitor jako pierwszy dzisiaj wpadł mi w oko, a przeglądnąłem dosłownie dziesiątki monitorów. Jako gracz ideał, wygląd 144Hz itp. tylko niestety odwzorowanie barw podobno słabo wypada (tego można się dowiedzieć z filmiku, choć w komentarzach ludzie chwalą? Może są mniej wymagający?), a amatorsko grafiką również się zajmuję. Dodatkowo nie wiem czy zmieszczę takiego kolosa na moim malutkim biurku :S. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź Iiyamę XU2395WSU-B1. Nie wiem jak ze smużeniem, ale pozostałe wymogi spełnia (22,5", IPS, DP, 75 Hz, FreeSync; jest też rozmiar 25"), choć musiałbyś nagiąć budżet o kilka dyszek. Na oczy go nie widziałem, ale brat ostatnio kupił go synowi i do codziennego zastosowania brat sobie chwalił (poza dynamicznymi FPS-ami, bo bratanek za młody i w takie nie umie). A skoro amatorsko grafiką się zajmujesz, to dodatkowa przestrzeń robocza na pewno nie zaszkodzi (1200p). W internetach może coś więcej znajdziesz na jego temat.

Edytowane przez brachol
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze sobie warto zmierzyć szerokość sprzętu, na stronie masz podane że ten HP ma 55,7 cm. Twój aktualny monitor według informacji, które znalazłem w sieci ma 50,8 cm. To nie jest wcale jakaś duża różnica.

Głębokość z podstawą HP ma 20,6 cm, a twój aktualny 18,1 cm. HP ma bardzo zbliżone wymiary do iiyama G-Master G2530HSU Black Hawk, AOC G2460VQ6 czy ASUS VP248QG Gaming, czyli takich "klasyków" w tym przedziale cenowym, po które chętnie sięgają gracze.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za dotychczasowe odpowiedzi, z powyższych opcji wyłoniłem pierwszych zwycięzców. Teraz muszę dokonać ostatecznej decyzji.

1)HP 25Mx - smukły, 144 Hz, największym minusem cena i wątpliwa matryca TN, co do rozdzielczości to może to tylko kwestia przyzwyczajenia, a co do biurka to najwyżej inaczej bym sobie rozmieścił pozostałe przedmioty na nim :).
(Swoją drogą śnił mi się dzisiaj i nie mogłem odpalić 144Hz, a wydawał się taki duży, że nie mogłem całego objąć wzrokiem :D )

2 )AOC G2460VQ6 - cena na duży plus, troszkę większy od HP przez te spore ramki i jak wyżej.

3) IIYAMA ProLite XU2395WSU-B1 - cena w miarę okej, matryca możliwe, że najlepsza i wielkościowo wygląda dobrze.. Tylko niestety bardzo mało opinii na jego temat w internecie, co budzi we mnie pewne obawy.

~EDIT 
Dostałem kupon rabatowy właśnie na tego HP 25Mx od X-kom, za co im bardzo dziękuję i właśnie ten monitor sobie kupiłem. Mam nadzieję, że będę z niego zadowolony. Dziękuję Wam raz jeszcze za pomoc :D.

Edytowane przez AiXen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie edytowałbym komentarz, ale monitor który kupiłem wymaga szerszego opisu.

Zdecydowałem się na HP 25mx. Od zawsze marzyłem o monitorze 144Hz i wydawało mi się, że poniżej tysiąca ciężko dostać coś sensownego. To była miłość od pierwszego wejrzenia - dosłownie! Jako gracz jestem spełniony w 100%. Co prawda posiadam GTX 1660 i żeby FreeSync działał musiałem się nieco pobawić w ustawieniach, ale koniec końców wszystko się udało. 
Monitor leży bardzo stabilnie, masywny, pomimo 24,5'' wcale nie zajmuję tak dużo miejsca jakby się mogło wydawać. Dla mnie ideał. Już myślę, czy nie kupić w przyszłości drugiego takiego samego monitora. Nasycenie kolorów w porządku, kąty widzenia średnio, odwzorowanie barw również nieco słabiej. Musiałem spędzić sporo czasu, żeby choć trochę to lepiej wyglądało, ale i tak czuję, że obraz nie jest tak dobry jak w przypadku matrycy IPS, którą posiadałem. Mimo wszystko zakup jak najbardziej udany.

Mam nadzieję, że posłuży mi co najmniej kolejne 5 lat :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, AiXen napisał:

Nasycenie kolorów w porządku, kąty widzenia średnio, odwzorowanie barw również nieco słabiej. Musiałem spędzić sporo czasu, żeby choć trochę to lepiej wyglądało, ale i tak czuję, że obraz nie jest tak dobry jak w przypadku matrycy IPS, którą posiadałem.

czyli jednym słowem: lipa

 

dzięki za ostrzeżenie nas przed tym monitorem

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tesel napisał:

czyli jednym słowem: lipa

Monitor kupiłem za 669zł, za tę cenę jestem usatysfakcjonowany :). 
Co prawda jestem bardzo wymagającym użytkownikiem, ale zdaję sobie sprawę, że za taką cenę nie byłbym w stanie niczego lepszego znaleźć z 144Hz. Gdybym był profesjonalnym grafikiem to może bym wybrał inny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, AiXen napisał:

Monitor kupiłem za 669zł, za tę cenę jestem usatysfakcjonowany :). 
Co prawda jestem bardzo wymagającym użytkownikiem, ale zdaję sobie sprawę, że za taką cenę nie byłbym w stanie niczego lepszego znaleźć z 144Hz. Gdybym był profesjonalnym grafikiem to może bym wybrał inny. 

Jeśli masz go połączonego przez HDMI, to sprawdź czy w panelu NVidii opcja zakresu kolorów jest ustawiona na "pełny" (zakładka "zmień rozdzielczość"). Dużo ludzi w necie narzeka, że standardowa opcja u NVidii to "zakres ograniczony" przy połączeniu przez HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Michikun napisał:

Jeśli masz go połączonego przez HDMI, to sprawdź czy w panelu NVidii opcja zakresu kolorów jest ustawiona na "pełny" (zakładka "zmień rozdzielczość"). Dużo ludzi w necie narzeka, że standardowa opcja u NVidii to "zakres ograniczony" przy połączeniu przez HDMI.

Podłączony mam przy pomocy kabla DP i jeśli to od tego właśnie zależy, to w ogóle żadne suwaki nie działają. 
Żeby nie było, że jest tak tragicznie, po licznych próbach ustawień jasności, kontrastu i modyfikacji kolorów jest naprawdę dobrze, powiedzmy na 80-90%. Jest to matryca TN, więc i tak nieźle wypada.
Osobiście będę polecał ten monitor, zwracając uwagę, że na początku jednak trzeba troszkę poświęcić czasu na jego regulację. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że w przypadku TNki to normalne, że nie możesz np. siąść 2 metry od monitora, zapaść się w fotelu i włączyć filmu czy serialu bo ciężko będzie oglądać. To są z natury monitory stworzone do grania, gdzie oczy człowieka są 50-60cm od ekranu w linii prostej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...