Skocz do zawartości
dzikiwonsz88

Komputer z Ryzen 3700x

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy i koleżanki, mam prośbę o ewentualne uwagi do mojego zestawu, ponieważ zamierzam na dniach zamówić komputer:

Płyta główna MSI MEG X570 ACE

Procesor AMD Ryzen 7 3700X, 3.6GHz, 32MB, BOX (100-100000071BOX)

Karta graficzna Palit GeForce RTX 2070 SUPER GR 8GB GDDR6 (NE6207S020P2-1040G)

Zasilacz be quiet! Straight Power 11 750W (BN283)

Pamięć G.Skill Trident Z RGB, DDR4, 16 GB,3600MHz, CL16 (F4-3600C16D-16GTZR)

Dysk SSD Corsair MP510 960GB PCIe x4 NVMe (CSSD-F960GBMP510)

Obudowa be quiet! Dark Base 700 (BGW23)

 

Pierwsza wymiana komputera od bardzo dawna i zamysł jest taki, żeby ten też na kilka lat starczył. Komputer głównie do gier, filmów internetu, pakiet office, jeżeli chodzi o monitor, posiada QHD 144 hz. Z tego zaplanowanego zestawu w tej chwili w sklepie ie ma jedynie wymienionych pamięci, macie jakieś sugestie co do alternatywy?

Będę wdzięczny za każą podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kart AMD to własnie tak czekałem ostatnimi tygodniami, ciągle to jeszcze rozważam, ale dużo wskazuje, że cena wcale dużo lepsza nie będzie od 2070 super w niereferencyjnych modelach, a w takim wypadku chyba będę ku zielonym się skłaniał. 

Płyta z kolei rzeczywiście droga, ale tak myślę, że może x570 bardziej przyszłościowe, jakbym za kilka lat np chciał jakieś 12 czy 16 rdzeni tam zamontować. Co o tym sądzicie? Z tą samą myślą właśnie też trochę mocniejszy zasilacz wybrałem. 

Pamięć Trident Z czytałem że dobrze chodzi z ryzenami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za jakie kilka lat jak na tą płytę wyjdzie jeszcze tylko jedna generacja amd a potem zmiana podstawki.. Co do ramow ja kupiłem Kingston predator RGB 3200 za 445zl 16 GB poszukaj bo mają też 3600 skoro musisz mieć

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, dzikiwonsz88 napisał:

Co do kart AMD to własnie tak czekałem ostatnimi tygodniami, ciągle to jeszcze rozważam, ale dużo wskazuje, że cena wcale dużo lepsza nie będzie od 2070 super w niereferencyjnych modelach, a w takim wypadku chyba będę ku zielonym się skłaniał. 

Płyta z kolei rzeczywiście droga, ale tak myślę, że może x570 bardziej przyszłościowe, jakbym za kilka lat np chciał jakieś 12 czy 16 rdzeni tam zamontować. Co o tym sądzicie? Z tą samą myślą właśnie też trochę mocniejszy zasilacz wybrałem. 

Pamięć Trident Z czytałem że dobrze chodzi z ryzenami.

Ryzen 3900X ma 12 rdzeni przecież, a spokojnie śmiga na płytach z chipsetem X570 za 800zł. Na twoim miejscu brałbym raczej MSI Gaming Plus lub Gigabyte Aorus Elite

https://www.x-kom.pl/p/500399-plyta-glowna-socket-am4-msi-mpg-x570-gaming-plus.html

https://www.x-kom.pl/p/504425-plyta-glowna-socket-am4-gigabyte-x570-aorus-elite.html

Spodziewam się, że tańsze karty RX 5700 XT będą dostępne za 2050-2100zł.

Pamięci jak bierzesz 16GB to wystarczą 2x8GB 3200MHz CL16.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna Gigabyte X570 AORUS PRO - a o tym co Panowie sądzicie? kiedyś jeszcze ją rozważałem, zawsze 5 stówek tańsza i gdzieś kiedyś pochlebne opinie czytałem.

Jeszcze jedno pytanie - co sądzicie  16 gb póki starczy, czy lepiej już 32 gb ładować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...