Skocz do zawartości
Jackov15

Komputer do gier(cały zestaw) do 4000/4500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Od jakiegoś czasu noszę się z zakupem czegoś do grania, zastanawiałem się nad konsolą, ale myślę, że PC jednak będzie lepszym wyborem. Kwotę, jaką mogę przeznaczyć to 4000 zł, chciałbym się jej trzymać, ale jeśli będzie warto, mogę przeznaczyć dodatkowo 500 zł. Zaznaczę, że potrzebuję zestawu z monitorem. W grę wchodzą części używane, więc jestem otwarty na takie propozycje. Nie muszą być też to linki do aukcji, tylko średnie ceny np. Sam myślałem o kompie o nast. podzespołach:

Karta: GTX 1080(używana), ale nie wiem czy lepszą alternatywą nie będzie nowsza RTX 2060. Jednak z tego co widziałem używanego GTXa można dostać już za ok. 1300/1400 zł. 

Procesor: tutaj preferowałbym Intela, nowego,  Core i3-9100F, ale nie wiem, czy AMD Ryzen 5 2400G, 3.6GHz nie byłby tutaj lepszym wyborem. 

Płyta główna: tutaj nie mam żadnego faworyta/

Dysk: na pewno SSD + HDD, zależnie jak wyjdzie z resztą, SSD mogę dokupić póżniej

Zasilacz: też nie mam faworyta, poprzednio posiadałem Seasonica i byłem bardzo zadowolony i preferowałbym tą markę. 

Obudowa: byleby była dobrze wykonana i zapewniała dobry przepływ powietrza, wiec myślę o czymś od Silentium PC. 

Monitor: tutaj zastanawiam się nad czymś do kwoty 600/700 zł, może jakaś Iiyma?

Z góry dzięki za pomoc! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz tańszą propozycję kompa na Intelu. Wiadomo, że w bezpośrednim porównaniu zrobi mniej klatek, ale podałeś dwa budżety i się to mniej więcej wpasowuje w ten niższy.

https://www.morele.net/inventory/info/39279325/

Monitor polecałbym taki:

https://www.x-kom.pl/p/489457-monitor-led-24-hp-25mx.html

Ewentualnie gdybyś chciał tańszy w morele żeby się zamknąć w tych 4000zł to możesz wziąć ten monitorek:

https://www.morele.net/monitor-philips-248e9qhsb-4144933/

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam Ryzeny faktycznie w grach nie są takie złe i nawet Ryzen 5 2600 daje radę a jest on trochę tańszy. Komputera będę używał głownie do gier, najbardziej byłbym zainteresowany ustawieniami graficznymi na poziomie wysokim, nawet kosztem niepełnych 60 klatek, gram głównie single.

Edytowane przez Jackov15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłbym wdzięczny, zastanawiam się jeszcze nad płytą główną. Na stronie polecają MSI B450 Gaming Plus albo B450 Pro. Dawno już sobie kompa nie składałem, ale wydaje mi się że to trochę sporo i myślę, czy by nie przyciąć trochę i na tym komponencie. Ale z drugiej strony,  czy w ogóle jest sens oszczędzania na płycie głównej? Obudowy też z oknem nie potrzebuję, więc jakieś walory estetyczne płyty czy karty, chłodzenia itp. kompletnie mnie nie interesują, mam się patrzeć na monitor a nie na skrzynkę z bebechami :P 

Pytanie jeszcze jak z wydajnością, czy zestaw Ryzen 2600 i przykładowo RTX 2060 poradzi sobie z obecnymi i nadchodzącymi grami na min. wysokich detalach przy zachowaniu odpowiedniej płynności? Z tego co widzę po testach nie powinno być problemu, ale też bym nie chciał żeby na przestrzeni roku czy dwóch lat mocno zejść z ustawieniami do średnich.

 

Edytowane przez Jackov15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz na Ryzenie 2600 z kartą RTX 2060 Super, czyli najmocniejszą z tych wszystkich zestawów.

https://www.morele.net/inventory/info/7e5403d6/

Ewentualnie jakbyś chciał dołożyć do płyty głównej to możesz wziąć Gigabyte B450 Aorus Elite

A monitor to już wedle uznania, dałem ci kilka propozycji wyżej :)

ale ja wziąłbym ten bo ma DisplayPorta i da się na nim uruchomić GSync

https://www.x-kom.pl/p/489457-monitor-led-24-hp-25mx.html

Edytowane przez Michikun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 hours ago, Michikun said:

To wyglada na to ze zestaw chyba kompletny... Dzięki za pomoc! ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że 27" nie kupuj z rozdzielczością Full HD czasem... to już musi być 1440p. Fakt AOC ma monitory 31,5" na IPSie z 1440p za 870zł, ale mają częstotliwość odświeżania 75Hz.

https://www.morele.net/monitor-aoc-q3279vwfd8-4671262/

Żeby mieć 144Hz u nich i to na matrycy VA musisz dać 1579 zł.

https://www.morele.net/monitor-aoc-cq32g1-4144143/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Full HD do 27 cali jest jak najbardziej ok. Problemem może być tandetna matryca z ogromną siatką, a małymi pixelami, ale w droższych monitorach tego nie ma.

16 minut temu, Nemayu napisał:

Acer KG271BBMIIPX
Kosztuje tyle samo co 144Hz, a matryca (ta sama co w monitorach po 2500zł) ma bardzo dobre kolory, bez jakichkolwiek defektów nietypowych dla TN, G-sync Compatible jako jeden z niewielu (działa bardzo dobrze, żadnych rozbłysków, gubienia klatek, gaśnięcia, mrygania, działa tak jak trzeba, nieznacznie zwiększa input lag) i funkcja nakładki celownika. Monitor się nie grzeje, mimo małych otworów z tyłu obudowy. Co do wpisów o input lagu to monitor ma wbudowany skaler i trzeba go w menu monitora ustawić na 1:1 żeby nie przeskalowywał obrazu bo full screen i wide dodaje parę ms opóźnienia i dzięki temu można też ustawić w panelu sterowania nvidia skalowanie na monitor zamiast GPU. Input lag podobny do XL2720Z. W zestawie porządny kabel DisplayPort. Piszą na necie, że monitory piszczą, ale one syczą, elektronicznie brzęczą, podobnie do świetlówek, ale znacznie ciszej->trzeba wyciszyć głośniki bo też brzeczą, ale z głośnikami to taki problem jest chyba w każdym monitorze z głośnikami. Generalnie nie wadzi ten dźwięk, praktycznie nie słychać.

Jest jeszcze wersja 24,5 cala, ale za 999zł, a 27 cali można w promocji dorwać za 1050-1150zł.
Acer KG251QDBMIIPX

32 cale 144-165Hz cale też niezła opcja, ale cena też odpowiednio wyższa i niski czas reakcji pixeli trochę psuje frajde z gry.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On 8/17/2019 at 12:39 AM, Nemayu said:

Full HD do 27 cali jest jak najbardziej ok. Problemem może być tandetna matryca z ogromną siatką, a małymi pixelami, ale w droższych monitorach tego nie ma.

32 cale 144-165Hz cale też niezła opcja, ale cena też odpowiednio wyższa i niski czas reakcji pixeli trochę psuje frajde z gry.

No proszę, ten Acer to też ciekawa propozycja. Chociaż przyznam szczerze, że do tej pory ACER nie kojarzył mi się z solidnością a raczej kompromisami i co za tym idzie, niższą ceną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 @Nemayu absolutnie się nie zgadzam.  Dla mnie jak chodzi o 27" to 1440p jak najbardziej idealne. Wymieniony niżej Samsung i AOC CQ32G1 to moi faworyci w przedziale do 1500zł. Ludzie którym je polecałem są zadowoleni i nie narzekają.

Jednym z monitorów jakie polecam ze 144Hz jest Samsung LC27JG50QQUXEN nie na darmo ten monitor ma same pozytywne opinie w sieci. Tu jedne z najciekawszych:

1. kolory są bardziej naturalne mimo że nie tak nasycone jak na IPS.

ZALETY:

+ Obraz ostry jak brzytwa

+ 27 cali WQHD i 144Hz w tej cenie

+ Biały jest białym a nie kremowym na IPS

+ Gry i filmy jaśniejsze i widać więcej szczegółów

+ Do zakrzywienia można się przyzwyczaić w filmach czy grach nie widać

+ Nie smuży i głowa mnie nie boli jak na Dellu

 

2.

posiedziałem parę godzin w kalibracji, przejechałem wszystko jak się dało i udało Mi się wyciągnąć z tego monitora takie kolory, że jak puszczam BBC Earth w jakości 4K to Mnie ciarki przechodzą. Trafiłem na idealną sztukę - nic nie piszczy, nic nie prześwietla, żadnych bad pixeli - monitor jest wielki, ciężki, na uchwycie robi ogromne wrażenie. Ramka świetnie wykonana - nic w niej nie trzeszczy. Sama buda jest plastikowa (chyba ABS) ale nie ukrywajmy że musieli dać coś lekkiego do tak potężnego monitora który sam z siebie sporo waży. Curved Samsunga to najwyższa klasa - przyzwyczaiłem się praktycznie od razu. 2K cieszy oko i nie ma dużego spadku wydajności nawet w wymagających grach (kosztem 1080p ofc). 144Hz to miód dla oczu przy pracy, bez problemu mieszczą się tutaj dwa obszary robocze. Miło że dołączają kabel HDMI który obsługuje 144Hz - nie musiałem na siłe szukać. Wyciągnąłem naprawdę dobre, wyraźne kolory z tego monitora - wychodzę z założenia że ludzie dający negatywne opinie często nie znają się na tego typu sprzęcie - naprawdę sądzicie że wystarczy kupić monitor i od razu będzie idealny? Zejdźcie na ziemie, kalibracja to must-have i wiele godzin pracy przy wyciągnięciu jak najlepszych efektów matrycy. PS: problem z półpikselami przy czcionkach został naprawiony, fonty dobrze leżą na swoim miejscu.

ZALETY:

+ 2k na 144Hz za taką cenę

+ ciężki

+ solidny

+ solidna podstawka

+ kabel HDMI 2 w zestawie

+ przejrzysty panel kontrolny

+ zasilacz z przekręcającą się wtyczką

+ bardzo solidnie wykonana ramka obudowy

+ ostrość obrazu powala

+ da się wyciągnąć dobre kolory po długiej sesji przy solidnej kalibracji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...