Skocz do zawartości
Pgrono

Płyta do Ryzena 5 2600 plus obudowa.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Mój wcześniejszy temat gdzieś zniknął, także zacznę od początku. 

Komputer to będzie główny komputer domowy przewaznie multimedia filmy, muzyka i jakieś gry. Z czasem podłączony przez amplituner teraz bezpośrednio do TV. 

Kupiłem ostatnio:

  • Ryzen 5 2600 470zl
  • ASRock B450m Steel Legend 330zl
  • 16 GB DDR4 Balistix 3000Mhz CL15 280zl
  • Seasonic Focus Plus 650W 330zl
  • Pozyczony Gtx 1050 2GB

Także mam jeszcze jakieś 13 dni na ewentualne wymiany i zwroty. 

Jak wyjdzie AM5 to pewnie zrobię upgrade na Ryzena 5 4600 ew 4700.

Mam dylemat związany z płytą główną czy to dobry wybór, zwłaszcza po recenzjach, które wskazują na wysoką temperaturę VRM i tej liście płyt i sekcji zasilamia w Excelu. 

Problemem też jest dla mnie znalezienie sensownej obudowy uatx do do Max 250 300 zł. Albo mają słabe opinie albo są duże. Q300l wydaje się być najbliżej można ją położyć na plasko, ma dobre opinie w PL, ale na świecie już słabiej za to. Obudowę planuje położyć koło amplitunera, więc fajnie jakby zachowała podobne wymiary do przeciętnego amplitunera tj. w mm wys 175 szer 435 gleb 380. Parę dodatkowych cm też będzie ok. 

Duża obudowa wypacza sens uatx i może lepiej pójść jednak w stronę pełnego ATX lub mITX a może faktycznie jest jakaś fajna buda uatx tylko ja źle szukam. 

I mam jeszcze głupie pytanie, bo zglupialem (głównie przez Cooler Master Q300l ) stoi coś na przeszkodzie by zwykła obudowę położyć na płasko? Rozumiem, że to tylko kwestia estetyki ścianki, tam gdzie oryginalnie są nóżki? 

PS. Alternatywne miejsce dla obudowy to za tv lub za sofa (tu kabel hdmi miałby jakieś 5m).

 

Edytowane przez Pgrono
Zmiany stylistyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 330zł nie dostaniesz lepszego vrmu

za około 500zł jak znajdziesz jest b450i gaming plus ac,jedna z najlepszych płyt jeśli chodzi o vrm tylko to ITX więc tlko 2x dimm,1x nvme i 4x sata

 

nie wiem skąd q300l ma mieć te dobre opinie,przecież to piekarnik

https://www.x-kom.pl/p/452773-obudowa-do-komputera-fractal-design-focus-g-mini-czarna-z-oknem.html

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilość złączy na mITX raczej mnie nie odstrasza. Nie planuje podłączac więcej niż jednego sata i może kiedys nvme, ale ponoć wiele to nie zmieni dla mnie.

Edytowane przez Pgrono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w ramach aktualizacji. 

Na placu boju, odkąd MSI jest niedostępna, zostały 

ASRock Fatal1ty B450 Gaming-ITX /ac

Gigabyte Aorus B450I WiFi Pro 

Asus B450-I Gaming 

Aktualnie myślę, że pójdę w Asusa, nie wiem czy jest wart dodatkowych 100-120zl wzgledem swojej konkurencji, ale czy wydając już ponad 500zl warto iść w słabsze płyty? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, udo mi się znaleźć Asus ROG Strix B450-I Gaming za 599 i na niego padł mój wybór. Za granicą całkiem polecana płyta. 

W domu mam też Sharkoon QB one, Silverstone Raven RVZ01-e i Kolink Satellite. Zobaczymy co wizualnie najbardziej będzie pasować. 

Zostaje jeszcze jakieś Nvme kupić i zależnie od wybranej obudowy w odpowiednie chłodzenie i wentylatory. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tak, GPU bardzo chętnie wymienię (te jest pożyczone bezterminowo, a do paru starszych tytułów do ogrania powinno starczyć), ale na razie Windowsa muszę kupić.

Znacie jakieś legalne tanie źródło? 

PS. Dzisiaj powinna przyjść płyta główna :). 

Edytowane przez Pgrono
Stylistyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.09.2019 o 06:38, Pgrono napisał:

O tak, GPU bardzo chętnie wymienię (te jest pożyczone bezterminowo, a do paru starszych tytułów do ogrania powinno starczyć), ale na razie Windowsa muszę kupić.

Znacie jakieś legalne tanie źródło? 

PS. Dzisiaj powinna przyjść płyta główna :). 

Witam,

I jak sprawuje się ITX złożony na Asusie ? Pytam bo sam mam w koszyku podobny zestaw a pojawiła się MSI B450i Gaming plus AC i nie wiem czy zamieniać ? Zestaw chce wcisnąć do Thermaltake Core V1...

https://www.morele.net/inventory/info/a165a514/

Dzięki za info !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie składania mini komputerka dla mamy. W grę wchodzą 2 płyty główne wspomniane w tym wątku, Asrock i Asus. Zapakować to chcę w Core V1.

Jakieś przemyślenia od autora wątku odnośnie jego zestawu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...