Skocz do zawartości
szy251

Problemy z taktowaniem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

otóż niedawno przeinstalowałem Windowsa z 7 na 10. Na poprzednim systemie podkręciłem swoją kartę graficzną no dosyć sporo ale nie było problemów. Na Windowsie 10 ustawiłem te same zegary i początkowo było okej, ale zaraz jak zacząłem robić testy w 3d marku komputer się zacinał i jak minęła zawiecha to grafika ustawiała sporo niższe zegary nawet od tych bazowych. Dodam że testowałem to też i bez podkręcania a nadal to samo było. Po restarcie komputera a nawet zamknięciu msi oraz ponownym otwarciu wszystko wracało do normy. Że jeszcze nic tam nie miałem tylko czysty system to przeinstalowałem system ponownie ale nic nie pomogło i ostatnio całkowicie zablokowały się zegary grafiki. Sterowniki są aktualne.

Specyfikacja

 

Fujitsu pi 3540

Core 2 Duo 5800T

4 GB ram ddr 2

Geforce 9300m gs 256 MB ddr3

 

Zegary jakie miałem

 

Bazowe 580 rdzeń i 702 ram

Po podkręceniu  755 rdzeń i 915 ram

Po lagu 500 rdzeń i 450 ram (albo na odwrót)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestabilne zegary. Wysypuje ci się sterownik i po restarcie sterownika blokuje zegary na fabrycznych albo w jakimś stanie energetycznym.
Win10 i Win7 ma inne sterowniki toteż to co stabilne na win7 nie musi być stabilne na win10. Zmniejsz OC i tyle.

Ewentualnie OC nigdy nie było stabilne i jakoś ci się udało nie scrashować sterownika lub aktualizacja microkodu z win10 powoduje zwiększone obciążenie, co oznacza automatycznie mniejszą stabilność.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...