Skocz do zawartości
exgige

Mobo do Ryzena 5 2600

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Potrzebuje pomocy w wyborze płyty głównej do Ryzena 5 2600. Czytając różne tematy ciężko jest wybrać jedną płytę. 

Moimi wymaganiami są jedynie:
- bardzo dobra sekcja zasilania
- budżet około 500zł
- przyszłościowa w ewentualnej modernizacji pod 4 generację. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na to jedynie pod kątem B450 to większość powie, że MSI Gaming Plus. Problem jest taki, że zarówno ta płyta jak i Tomahawk w pierwotnej wersji miały problem z obsługą Ryzena 3600 stąd MSI wprowadziło wersje z dopiskiem MAX, ale... to nie daje pewności, że później czwarta generacja na tych płytach pójdzie. Podobnie jest z płytami X470 możesz sobie wziąć np. jedną z płyt z serii TUF od Asusa i Ryzen 2600 na niej śmignie. Wiem, że na B450 z serii TUF po aktualizacji biosu Ryzen 3600 śmigał bezproblemowo, ale... no właśnie ale nie masz gwarancji co do 4 gen. To trochę takie wróżenie z fusów, lepiej więc kupić tańszego mobasa na teraz albo skorzystać z pierwszych obniżek cen płyt X570. Napisz może czy już kupiłeś tego Ryzena i jaki masz budżet na całość. Teraz w oleole.pl są fajne promocje.

tabeleczka.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, procesor mam już kupiony. Zastanawiałem się nad płytami X570 ale cena na ten moment jest bardzo zaporowa. Z kolei wersje MAX od MSI powoli wchodzą do sklepów i cena na ten moment też taka niestabilna. Budżet tak jak wyżej zakładam na 500 zł, ewentualnie przeczekać na jakieś promocje płyt i wtedy dopiero kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Michikun napisał:

Asus się mocno przyłożył do serii TUF. Według zagranicznych serwisów np. płyta na X570 z tej serii jest najlepszą z tańszych opcji dostępnych na rynku i znacznie bije na głowę tanie propozycje od MSI czy Gigabyte'a.

Też zastanawiam się nad płytą do 5 2600, jednak coś w okolicach 420 złotych. Brać ASUS Tuf, MSI Mortar czy B450-A Pro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście z B450 brałbym tą:

https://proline.pl/asus-tuf-b450-plus-gaming-am4-p1293791

lub tą

https://proline.pl/msi-b450-a-pro-am4-p1278187

Teraz ceny w wielu sklepach poszły w górę, a Proline ma w miarę przystępne ceny. Oczywiście możesz też wziąć sprawdzoną MSI B450 Gaming Plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...