Skocz do zawartości
CyBu318

Gigabyte AD27QD Czy Eizo Foris FS2735

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem po dość długiej selekcji i 6 zwrotach monitorów (ASUS ROG Swift PG279Q i ACER PREDATOR XB271HUBMIPRZ) Po długiej przerwie i leczeniu nerwów postanowiłem znów wrócić do tematu monitora.
Wybrałem 2 monitory
Gigabyte AD27QD 
Eizo Foris FS2735
Zależy mi na wszechstronnym monitorze z jak najmniejszą ilością wad bo nie chcę mi się znów bawić w zwracanie. Na papierze według mnie wyglądają podobnie i nie wiem czy warto przepłacać i iść w starszą konstrukcje.
Cenowo rozbieżność kosmiczna.
Proszę o pomoc i może sugestie co do innych monitorów.
PS. Eizo przestało produkować tego Forisa. Nie wiecie może czy nie planują wypuścić jakiegoś lepszego ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłoby bardzo fajnie gdybyś napisał co cię odrzuciło w Rogu i Predatorze, że je oddałeś. Na co zwracasz uwagę i co jest według ciebie zaletą monitora, a co wadą. Czy chodziło tam o matryce czy o coś innego? Odczucia podczas grania itp. Ciężko coś doradzać jak nie wiemy na co zwracasz uwagę ;) problemem było smużenie? Czy to koniecznie "musi" być monitor na matrycy IPS? Czy może jednak VA wchodzi w grę?

Takie coś się pojawiło

https://www.x-kom.pl/p/507441-monitor-led-27-asus-tuf-vg27aq-hdr.html

 Jest też promocja na 31,5" od Samsunga

https://www.x-kom.pl/p/378332-monitor-led-32-i-wiekszy-samsung-c32hg70qqux-curved-quantum-dot-hdr.html

I jeszcze taki AOC

https://www.x-kom.pl/p/426522-monitor-led-32-i-wiekszy-aoc-agon-ag322qc4-curved-hdr.html

Przy okazji napisz jakiego masz PCta bo jak jedziesz na jakimś GPU za tysiaka to nie widzę sensu pakowania się w Eizo.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Michikun VA jest słabe do szybkich monitorów, tam jest tylko kontrast fajny, reszta kwiczy i leży w stosunku do IPS. Ale zaciekawiłeś mnie tym Asusem. To jest model oparty na tej samej matrycy co reszta 2k 144Hz IPS z Gsync? Ja porzuciłem te monitory właśnie ze względu na to, że nie chcę płacić takiej kasy za tak starą wersję matrycy. Niedługo zamierzam kupić Aorusa, bo nie ma nic ciekawszego z Gsync.

@CyBu318 Też trochę śledziłem tego Eizo, ale według mnie cenowo jest zbyt duża różnica, nie wydaje mi się żeby był dużo lepszy od Aorusa. Jeśli zwracałeś monitory z powodu nierównomiernego podświetlenia, to nie nastawiaj się, że tak więcej nie będzie. Taka cecha IPS, niestety nawet tych drogich. Możliwe, że Aorus będzie pod tym względem bardziej łaskawy, bo to jednak nowsza matryca, ale też może zdarzyć się felerny egzemplarz.

Edytowane przez Firedash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Michikun napisał:

Byłoby bardzo fajnie gdybyś napisał co cię odrzuciło w Rogu i Predatorze, że je oddałeś. Na co zwracasz uwagę i co jest według ciebie zaletą monitora, a co wadą. Czy chodziło tam o matryce czy o coś innego? Odczucia podczas grania itp. Ciężko coś doradzać jak nie wiemy na co zwracasz uwagę ;) problemem było smużenie? Czy to koniecznie "musi" być monitor na matrycy IPS? Czy może jednak VA wchodzi w grę?

Takie coś się pojawiło

https://www.x-kom.pl/p/507441-monitor-led-27-asus-tuf-vg27aq-hdr.html

 Jest też promocja na 31,5" od Samsunga

https://www.x-kom.pl/p/378332-monitor-led-32-i-wiekszy-samsung-c32hg70qqux-curved-quantum-dot-hdr.html

I jeszcze taki AOC

https://www.x-kom.pl/p/426522-monitor-led-32-i-wiekszy-aoc-agon-ag322qc4-curved-hdr.html

Przy okazji napisz jakiego masz PCta bo jak jedziesz na jakimś GPU za tysiaka to nie widzę sensu pakowania się w Eizo.

 

Chodziło o wady typu blb i bad pixele. Zdaje sobie sprawę że ips glow występuję w każdym ips. 

Od zawsze miałem ips i jakoś nie widzę potrzeby przerzucać się na inną.

Głównie chodzi mi o jakość wyświetlanego obrazu. Zadowoliłaby mnie częstotliwość na poziomie 100hz.

A co do kompa

I7 4770k

Gtx 770

16gb 1600

MSI Z87 G45 Gaming.

Jest to już trochę leciwy sprzęt ale w niedalekiej przyszłości wymienię kompa albo gpu na 5700 XT lub coś lepszego.

Ten Samsung odpada ze względu na dość głęboką podstawę. Mam dość blisko monitor.

Do asusa trochę już straciłem zaufanie ze względu na ogromną liczbę bad poxeli w moich egzemplarzach

Koniecznie musi być regulacja wysokośći

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Firedash napisał:

@Michikun VA jest słabe do szybkich monitorów, tam jest tylko kontrast fajny, reszta kwiczy i leży w stosunku do IPS. Ale zaciekawiłeś mnie tym Asusem. To jest model oparty na tej samej matrycy co reszta 2k 144Hz IPS z Gsync? Ja porzuciłem te monitory właśnie ze względu na to, że nie chcę płacić takiej kasy za tak starą wersję matrycy. Niedługo zamierzam kupić Aorusa, bo nie ma nic ciekawszego z Gsync.

Wiem jedynie, że ten TUF VG27AQ ma Adaptive Sync działający w zakresie od 48 do 155Hz i ma dodatkowo EMBL-Sync działający powyżej 85Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CyBu318 to może problem leży w tym, że oczekujesz monitora IPS, który miałby odwzorowanie barw i pokrycie palety na poziomie topowych monitorów dla grafików od Eizo, HP czy Della, a przy tym chciałbyś mieć czas reakcji i odświeżanie na poziomie topowych TNek...

Chyba rozwiązaniem będzie zatem poczekanie na polską premierę tego monitora od LG na Nano IPS.

https://www.lg.com/uk/monitors/lg-27GL850

na niemieckim amazonie już jest dostępny:

https://www.amazon.de/LG-27GL850-B-UltragearTM-Monitor-schwarz/dp/B07T7K2V7L

Jeszcze dla porównania ci podeślę w formie ciekawostki monitor, który ostatnio testował Lipton:

 

Edytowane przez Michikun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Michikun I w tym teście Lipton narzekał właśnie na straszne smużenie na tej matrycy Benq

@CyBu318 Sprzętem nie ma co się przejmować - o ile serio złożysz mocny komputer w niedalekiej przyszłości. Monitor o takich parametrach będzie dobry dla 2-3 generacji sprzętu, lepiej kupić raz a porządnie, choć niestety obecna konfiguracja nie pozwoli Ci pewnie nawet na 60 klatek w natywnej rozdzielczości, nawet na dość niskich ustawieniach. Natomiast jeśli nie zamierzasz później inwestować za dużo w skrzynkę, to może jednak nie ma sensu pchać się w 2k 144Hz, w grach AAA na high/ultra ten monitor jest wykorzystywany w pełni tylko przez 2080S/2080 Ti. 5700XT/2070 to są takie minimum absolutne do tego monitora.

Jeśli chodzi o BLB to po prostu kupuj Aorusa i zobaczysz jak jest, będziesz miał pecha to zwróć i kup jeszcze raz to samo, delikatny BLB raczej nie będzie widoczny w użytkowaniu, więc nie szukaj idealnej sztuki w 100%.

Modele z Gsync są dość popularne i trochę na rynku już są i pewnie sklepy mają dużo zwróconych sztuk z BLB, które muszą komuś sprzedać - tak przynajmniej mi się wydaje. Aorus ma tę zaletę, że jest to dość nowy model, jakaś świeżość na rynku, gdzie wszyscy kupują to samo od kilku lat.

Edytowane przez Firedash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Firedash napisał:

@Michikun I w tym teście Lipton narzekał właśnie na straszne smużenie na tej matrycy Benq

@CyBu318 Sprzętem nie ma co się przejmować - o ile serio złożysz mocny komputer w niedalekiej przyszłości. Monitor o takich parametrach będzie dobry dla 2-3 generacji sprzętu, lepiej kupić raz a porządnie, choć niestety obecna konfiguracja nie pozwoli Ci pewnie nawet na 60 klatek w natywnej rozdzielczości, nawet na dość niskich ustawieniach. Natomiast jeśli nie zamierzasz później inwestować za dużo w skrzynkę, to może jednak nie ma sensu pchać się w 2k 144Hz, w grach AAA na high/ultra ten monitor jest wykorzystywany w pełni tylko przez 2080S/2080 Ti. 5700XT/2070 to są takie minimum absolutne do tego monitora.

Jeśli chodzi o BLB to po prostu kupuj Aorusa i zobaczysz jak jest, będziesz miał pecha to zwróć i kup jeszcze raz to samo, delikatny BLB raczej nie będzie widoczny w użytkowaniu, więc nie szukaj idealnej sztuki w 100%.

Modele z Gsync są dość popularne i trochę na rynku już są i pewnie sklepy mają dużo zwróconych sztuk z BLB, które muszą komuś sprzedać - tak przynajmniej mi się wydaje. Aorus ma tę zaletę, że jest to dość nowy model, jakaś świeżość na rynku, gdzie wszyscy kupują to samo od kilku lat.

Przekonałeś mnie.

Kupię 2 gigabyte i wybiore lepszy model. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...