Skocz do zawartości
Michikun

Pierwsze testy RX 5700 XT od PowerColor i MSI

Rekomendowane odpowiedzi

W sieci pojawiły się pierwsze testy RX 5700 XT w wersjach autorskich PowerColor Red Devil i MSI Evoke OC.

Red Devil - temp. do 70*, wentylatory podczas gry kręcą się w przedziale 1300-1450 RPM. Zegar rzadko przekracza 2000MHz.

Evoke OC - temp do 70*C, wentylatory podczas gry kręcą się w przedziale 2000-2100 RPM. Zegar rzadko przekracza 2000MHz.

Wydajność obu kart w porównaniu z referentem na turbinie zamyka się w granicach błędu pomiarowego.

Red Devil zdecydowanie przypadnie do gustu każdemu posiadaczowi obszernej obudowy, dodatkowym plusem są bez wątpienia niskie obroty wentylatorów karty co oczywiście skutkuje niższym poziomem hałasu.

Evoke OC niby bardziej kompaktowa karta, gdyż jest krótsza od konkurenta, warto jednak zwrócić uwagę na jej grubość. Jak ktoś myślał o wrzuceniu jej do obudowy na mobo mITX to w niektórych przypadkach będzie musiał jednak poczekać na wersje od innych producentów.

Minusem obu kart niestety jest niski potencjał OC. 2-3 FPSy więcej to max co wyciągniemy z RXa 5700 XT w wydaniach od MSI i PowerColor.

Niestety póki co obie karty nie są dostępne w ofercie polskich sklepów.

Który design bardziej przypadł wam do gustu?
 


Update: Test Sapphire RX 5700 XT Pulse wykonany przez Blacka

 

 

Edytowane przez Michikun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

evoke to jakiś żart.

generalnie te wersje autorskie navi to nie wyglądają jakoś rewelacyjnie.jedynie są cichsze od referenta ale to na tyle.

 

generalnie amd dało d**y z referentem więc teraz taka w miarę dobra wersja red devil kosztuje 50 dolców więcej.

nvidia na msrp wyceniła swoje FE,więc taka 2070 s trio która posiada dużo lepszy cooler od red devila kosztuje 15 dolarów ponad msrp 500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy całość to niereferent czy tylko dodali autorskie chłodzenie a PCB wraz z całą elektroniką jest z wersji referencyjnej .

Bo w drugim przypadku to może tłumaczyć nie wiele lepsze OC , ot np. sekcja zasilania jest lepiej chłodzona .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Kilokush napisał:

Ja to obecnie gram tylko w Settler 3 na laptopie i Forza Horizon 4 na Xboxie. 5700XT wymiata w asynchronicznych obliczeniach i dlatego wymiata w FH4. Aż mam ochotę złożyć kompa głównie z myślą o FH4 i BFV :D

Tylko się zorientuj jaki procek lepiej wypada w obu grach ;) bo z tego co pamiętam to i5-9600K radził sobie lepiej w BFie od Ryzena 3600. Co do Forzy nie wiem ;)

 

Ogółem jak będą się pojawiać jakieś kolejne recki tych autorskich wersji RX 5700 XT to będę je tutaj wrzucał, żeby był jeden temat zbiorczy.

Edytowane przez Michikun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Michikun napisał:

Tylko się zorientuj jaki procek lepiej wypada w obu grach ;) bo z tego co pamiętam to i5-9600K radził sobie lepiej w BFie od Ryzena 3600. Co do Forzy nie wiem ;)

 

Ogółem jak będą się pojawiać jakieś kolejne recki tych autorskich wersji RX 5700 XT to będę je tutaj wrzucał, żeby był jeden temat zbiorczy.

Intel + najszybszy możliwy ram.

Co do 5700 XT to patrzę na recenzje i jest niezły rozstrzał w wydajności modeli niereferencyjnych... Albo niektóre redakcję niepotrafią robić recenzji. Red Devil gdzieniegdzie lekko za strix i cichszy nawet od GeForce. W innych recenzjach wydajność gorsza od referenta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mamy mały minus dla dużych polskich sieci. Wczoraj dostałem odpowiedzi od X-KOMu i Morele. Ani jedni ani drudzy nie są w stanie określić kiedy będą u nich dostępne karty w wersjach autorskich.

Plus podrzucam tabelkę.

 

tabelka.png

Edytowane przez Michikun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat Black przetestował Sapphire RX 5700 XT Pulse

Karta w testowanej wersji do zamówienia w linku niżej, cena 2199zł.

https://www.proshop.pl/Karta-graficzna/Sapphire-Radeon-RX-5700-XT-Pulse-OC-8GB-GDDR6-RAM-Karta-graficzna/2792571

Edytowane przez Michikun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne modele kart pojawiają się powoli w polskich sklepach.

Xtreem ma, aż cztery modele w tym dwa od MSI:

https://xtreem.pl/29-grafiki#/procesor-radeon_rx_5700_xt

W komputroniku pojawił się wyczekiwany przez wielu Asus ROG Strix, niestety cena wynosi 2449zł

https://www.komputronik.pl/product/653487/asus-radeon-rx-5700-xt-rog-strix-oc-8g.html

proline i morele póki co mają jedynie kartę od MSI w wersji Evoke, a x-kom nie ma w ofercie żadnej wersji autorskiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecałem podbijam temat z kolejną recenzją i informacją o dostępności/cenie.

foxkomputer ma MSI RX 5700 XT MECH OC za 1966zł
https://foxkomputer.pl/pl/p/MSI-Karta-graficzna-Radeon-RX-5700-XT-MECH-OC-8G-Na-STANIE/7008

tutaj zagraniczna recenzja, niestety karta jest dość głośna choć jak ustawi się wentylatory na 60% to temperatura nie przekracza 70 stopni, więc pewnie przy undervoltingu można wypracować jeszcze większy komfort pracy.

Niestety nie wiem jak w tym wypadku z termopadem, czy jest ten sam problem co w Evoke czy nie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS Radeon RX 5700 XT TUF OC 8GB GDDR6
ASUS Radeon RX 5700 XT ROG Strix Gaming OC 8GB GDDR6

dostępne x-komie.

Uwaga wersja TUF ma źle zapisany boost w sklepie - zaniżony. X-kom podaje 1795 MHz.

Tymczasem z informacji na stronie Asusa wynika, że ta karta ma dwa biosy.
podstawowy:
P Mode : 1650 MHz (Base clock), Up to 1795 MHz (Game clock), ~ 1905 MHz (Boost clock)
oraz OC:
P Mode : 1730 MHz (Base clock), Up to 1870 MHz (Game clock), ~ 1980 MHz (Boost clock)

Cena 2199zł powinna zatem zachęcić fanów czerwonych do zakupu właśnie modelu TUF. ROG Strix niestety z wyceną 2449zł z pewnością nie zyska tak wielu sympatyków. Co ciekawe TUF został przez x-kom wyceniony o 100zł mniej niż w proshopie.

Na ten moment w żadnym sklepie nie ma dostępnych produktów Asusa w wersji Dual Evo (konstrukcja z 2 wentylatorami).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Proshopie można kupić Red Devila za 2000zł  "Czas dostawy 5-6 dni, (ETA własny magazyn 2019-09-05)". Natomiast w xtreem pojawił się za 2205 zł, ale "brak w magazynie, dostawa w drodze".

Brać tego z proshopa? Cena całkiem spoko według mnie. Opinie tylko ten sklep nie ma za dobre. Co sądzicie?

pros.png

xtrem.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że proshop ma wersje bez dopisku XT czyli słabszy rdzeń :) musiało ci to umknąć :) natomiast w xtreem jak się pojawi ten Red Devil to myślę, że szybko zejdzie, ale poczekaj z 2-3 dni może wrzucą go do jakiejś promocji i cena spadnie o kilka %. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko wtedy nie było w sieci żadnych testów XFX [chyba dalej nie ma nic rzetelnego] i każdy się bał brać w ciemno, niesprawdzoną kartę. Po wtopie z Evoke okazało się to rozsądnym podejściem.

Edytowane przez LordPitex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od ponad tygodnia jestem w posiadaniu karty 5700 xt XFX ze sklepu xtreem (pokusiłem się o skorzystanie z promocji) i myślę że mogę się wypowiedzieć w tym wątku.

Pierwsze to AMD strasznie zawaliło marketingowo z pokazaniem HotSpot/Junction tempeteratury. Niektórzy niestety nie umieją używać mózgu i porównują temperaturę z hotspotu na amd do temperatur na kartach nvidii która nie pokazuje tych danych co jest bez sensu.

Wracając do XFX Radeon RX 5700 XT THICC II to karta byłaby bardzo dobra gdyby nie chłodzenie pamięci które tak jak w przypadku evoke jest bardzo słabe. Na standardowych ustawieniach temperatura pamięci dochodzi do 96 stopni gdy temperatura karty to ledwie 75 stopni. Na standardowych ustawieniach karta też niestety jest dość głośna i nie utrzymuje Boost clocka.

Poniżej screen ze standardowymi ustawieniami po około 20 min gry:

b.gif.f60b336c3c086a015dd9421b67be6ee7.gif

Spróbowałem własnych ustawień tak żeby karta trzymała boost clock i była znacząco cichsza. Temperatura rdzenia jest całkowicie do zaakceptowania, niestety pamięci się dosłownie gotują :/

2.gif.735b3c9d36aa476cdff814f18806b09d.gif

 

Teraz zastanawiam się czy nie oddać karty dopóki jeszcze nie minęły dwa tygodnie, bo niestety te pamięci i tak pewnie zaczną padać :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że tak. Samo to ustawienie powyżej jest na 1.106V gdzie normalnie karta skacze nawet do 1.2V. Problem w tym że jest to undervolting samej karty, nie poprawia to temperatury pamięci, a tej niestety nie da się zrobić undervoltingu. Tak jak pisałem temperatury rdzenia są ok, problemem są temperatury pamięci.

Edytowane przez Tilgor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to jest tak, że AMD wyżyłowało ten chip na maxa, a producenci też swoje dołożyli. Tu jednak wydaje mi się, że problemem może być po prostu mała ilość czasu na przygotowanie autorskich wersji chłodzenia. Coś zawiodło, a klienci na tym cierpią. Tym bardziej należy pochwalić PowerColor za wersję Red Devil gdzie nawet VRM jest lepszy bo 10 fazowy, a taki Evoke ma tylko 7 faz. Kluczem może być dłuższa płytka i te trzy wentylatory, które jednak wyciągają gorące powietrze nawet patrząc "punktowo" z większego obszaru niż czynią to dwa wentyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...