Skocz do zawartości
PePe00

Problem z Radeon RX 580

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam kartę Radeon RX 580 Gaming 4GB i problem polega na tym, że gdy nie gram akurat w żadną grę, a powiedzmy przeglądam internet to ustawia się ,,tryb oszczędzania" i zegary spadają do 300 MHz. Za każdym razem gdy już chcę w coś zagrać to muszę resetować ustawienia karty, wiadomo nie trwa to jakoś długo, ale czy da się ustawić tą kartę tak, żeby cały czas pracowała ,,na maksa" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To normalne,że nieobciążona karta skręca zegary. Obniża to zużycie prądu i temperaturę karty graficznej. Gdy uruchomisz jakąś grę to Radeon sam podniesie zegary procesora graficznego i pamięci na maxa. Nie wiem po co resetujesz ustawienia karty. To wszystko dzieje się automatycznie 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj przeinstalować sterowniki. Miałem (i mam) kilka kart z rodziny GCN (do dziś w komputerach moich dzieci działają R9 380x i R9 280, sam mam RX 480) i jeżeli pojawiały się jakieś problemy z działaniem kart to zazwyczaj były to problemy ze sterownikami. 

P.S.

Jaki masz zasilacz? Nie wiem czy dobrze kombinuję, ale może z powodu braku prądu karta nie wkręca się na maksymalne obroty.

Edytowane przez biggos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie wina zasilacza (600 W), po tym jak zresetuje ustawienia karty to wszystko jest normalnie, zegary od razu działają na maksa, spróbuję po prostu zainstalować jeszcze raz sterowniki, przy instalacji pamiętam, że były podane tak jakby 2 rodzaje najnowszych do wyboru i zainstalowałem te najwcześniej dodane

Edytowane przez PePe00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy zasilacz? I ile ma lat, bo nawet najlepszy zasilacz po kilku latach potrafi nie trzymać napięć. Podaj jeszcze konfig komputera, miałem przypadek, że R9 380x nie działał prawidłowo z płytą z chipsetem Z170 i jakimś Core I5, na płycie z B250 i procent Pentium G4560 działa bez zarzutów od chyba 2 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...