Skocz do zawartości
Macen11

Komputer chodzi zbyt głośno

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas gry w fornite nie wspomnę już o cod 4 takie są temperatury na karcie ponad 85C obudowa dark base 700, wentylator be quiet dark rock pro 4

Zasilacz be quiet! Straight Power 11 750W  i karta msi 1080 ti trio i I7 8700k nie podkręcany ani karta, co może być nie tak, komputer słychać na korytarz to jest katastrofa, karta robi taki szum?

da się coś tu pogrzebać zęby to ciszej chodziło?

Bez tytułuuu.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2242 RPM -  brzydko mówiąc karta "drze ryja". Coś jest nie tak bo przejrzałem stare testy na youtube z których wynika, że ta karta osiąga ok. 68 stopni pod obciążeniem przy standardowych ustawieniach wentylatorów. Powiem więcej w testach u niektórych youtuberów ta karta robiła maks 50 stopni! I to przy takim zestawie jak masz u siebie.

Znając życie pewnie już nie masz gwarancji, a jeśli masz "końcówkę" to pomyśl nad sprzedażą GPU i zakupem nowej karty.

 

tescior.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Michikun napisał:

2242 RPM -  brzydko mówiąc karta "drze ryja". Coś jest nie tak bo przejrzałem stare testy na youtube z których wynika, że ta karta osiąga ok. 68 stopni pod obciążeniem przy standardowych ustawieniach wentylatorów. Powiem więcej w testach u niektórych youtuberów ta karta robiła maks 50 stopni! I to przy takim zestawie jak masz u siebie.

Znając życie pewnie już nie masz gwarancji, a jeśli masz "końcówkę" to pomyśl nad sprzedażą GPU i zakupem nowej karty.

 

tescior.jpg

na komputer mam gwarancje do przyszłego roku do lipca 2020, kompa składał mi komputronik, możne oni coś pokręcili (żadnych pudełek nie mam do podzespołów nie wiem tak ma być? jak sklep składa kompa?) tam były cyrki to mi zasilacz wmontowali inny to czekałem na podzespoły chyba z ponad miesiąc, nie wiem nie da się coś z ta karta zrobić czy po prostu odesłać im?

Do karty nie mam pudełka, reszta kal do wszystkiego prócz płyty głównej i ramu.

Aha ja gram w 2560 x 1440 (WQHD)

Edytowane przez Macen11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Michikun napisał:

Nawet jak grasz w WQHD to nie powinieneś mieć, aż tak wysokich temperatur, ewentualnie pozbijaj trochę ustawienia, zmniejsz lub wyłącz wygładzanie krawędzi i zobacz jakie wtedy będziesz miał temperatury.

na średnich mam 82C i 2100 rmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie co to jest za karta?Kupiona osobiście 2 letni?Używka?Niekiedy pomaga zmiana pasty na GPU bo różną dają w fabrykach wcale nie taką dobrą.Z dobrą pastą uszczknie ci 5-7 stopni z rdzenia o ile karta nie ma innego felera.

Edytowane przez Kronan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie coś nie tak jest z kartą. Wyjmij z kompa, obejrzyj, w razie konieczności usuń kurz. Jeśli nie ma plomb gwarancyjnych, spróbuj (jak potrafisz i się nie boisz) zajrzeć pod radiator karty, może coś nie tak z pastą (przydało by się zaaplikować nową).  W przeciwnym razie wysyłaj na gwarancję, zrób zdjęcia z testów i programów diagnostycznych i przedstaw problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...