Skocz do zawartości
slovo

Upgrade komputera 3000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

cześć, 

Zdecydowałem się na upgrade komputera. 

Obecna kombinacja jest już leciwa i nie wiem czy jest sens cokolwiek z tego zostawiać, ale na pewno mi zależy na obudowie, bo jest bardzo cicha i pasuje mi idealnie rozmiarami. 

 Procesor: Intel Core i7-4790, Quad Core, 3.60GHz, 8MB, LGA1150, 22nm, 84W, VGA, BOX

Płyta główna: ASUS B85M-G, B85, DualDDR3-1600, SATA3, GBLAN, mATX

Wentylator: Zalman CNPS10X Flex

Pamięć RAM: Kingston 8GB 1866MHz DDR3 CL10 DIMM HyperX Fury Series

Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

Drugi dysk twardy: Samsung Samsung SSD840 Pro 128GB (530MB/390MB/s)

Karta graficzna: Gigabyte Radeon HD5850 OC 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP

Obudowa:Fractal Design Define R3 Black Pearl

Zasilacz:bequiet! PurePower L7 530W

 

do tego dochodzi nowy monitor 21,5 cala - nie mam na wiele miejsca na biurku więc większy na pewno się nie zmieści. 

 

komputer ma służyć do gier (obecnie world of warcraft, docelowo pewnie cyberpunk) , mój budżet to 3000 zł. 

 

Czy na morele jest możliwość upgrade istniejącego komputera? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś troszkę w takim "nietypowym" miejscu dlatego, że na ten moment gdybyś np. zmienił płytę, ram i procesor na coś pokroju Ryzen 2600/i5-9400F to różnice we wzroście wydajności w grach byłyby minimalne. A zakup Ryzena 3600 + płyty na B450 MAX + 16GB (2x8GB) RAM wyszedłby cię ok. 1600zł. Jak do tego dodasz dobry monitor to masz 2100-2200zł zostaje ci więc ok 800zł na zakup karty graficznej, czyli w tym wypadku musiałbyś dołożyć do GTXa 1660.

Musisz zatem podjąć decyzję czy chcesz coś takiego:

https://www.morele.net/inventory/info/a1e635cd/

 

Czy bierzesz np. Ryzena 2600 z płytą

https://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-b450-pro4-4141572/

lub

https://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-b450-aorus-elite-5628067/

Zmierz też koniecznie szerokość aktualnie posiadanego monitora. Jak ma około 55 cm to się nie zastanawiaj tylko bierz z matrycą 23,5-24,5 cala, spokojnie ci wejdą na biurko.

 

ps: jak to ma być komputer z myślą o Cyberpunku to może lepiej teraz kupić nową dobrą kartę graficzną minimum RTX 2060 Super/RTX 2070 lub RX 5700 XT, zasilacz i monitor, a w drugiej turze jak sobie dozbierasz/odłożysz pieniędzy dokupisz sobie procesor, ram i płytę jak już spadną ceny Ryzenów nowej generacji... lub będą wyprzedaże inteli.

 

 

Edytowane przez Michikun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za podpowiedzi. Kilka pytań: 

1. W proponowanym zestawie nie ma zasilacza - czy obecny mi wystarczy? 

2. Rozumiem że mogę sobie w tym zestawie podmienić kartę graficzną np. na lepszą, kosztem dodatkowego 1 tys. zł. Gdybym szukał sobie ok, karty, z dobrym chłodzeniem ale niekoniecznie potwora - to tak do 2k - jaką polecasz (pasującą do zestawu). Potrzebuję dwoch wyjść na grafikę (telewizor obsluguje tylko hdmi, monitor i tak jest do wymiany) - czy to jest jakieś ograniczenie? 

3. w morele skończyły się wskazane przez ciebie pamięci, jakaś alternatywa? 

4. Z monitorem to mam problem nie tyle z szerokością co z "głębokością". Mam małe biurko i siedzę blisko ściany więc przekątna 21,5 mi wystarczy - twój model super. 

Dziękuję za dotychczasową pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień sobie tylko samą kartę graficzną, procesor zostaw takie słaby to nie jest ;)

Gigabyte GeForce RTX 2060 SUPER GAMING OC biała jest tańsza

Gigabyte GeForce RTX 2060 OC 6GB GDDR6 v2 z kodem "szkola" jest za 1449 zł

Edytowane przez Patronix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...