Skocz do zawartości
Zellos13

Problem z bottleneck??

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Posiadam opisany poniżej zestaw komputerowy:

- Procesor Intel Core i7-7700, 3.6GH

- Płyta główna MSI B250M PRO-VDH

- Karta graficzna MSI GeForce RTX 2080 SUPER

- Zasilacz be quiet! POWER ZONE 650W

- Pamięć Corsair Vengeance LPX, DDR4, 8 GB,2400MHz (która działa w sumie na 2133 MHz, i nie jestem w stanie

- Dysk Toshiba P300 1TB

- Dysk SSD ADATA SU800 256GB SATA3

Niestety przy graniu m.in. w PUBG mam zużycie procesora w okolicach 60 - 70%, karty w okolicach 50% gdy mam dość niskie ustawienia. Co przekłada się na niską liczbę FPS. Dopiero gdy zwiększam ustawienia na 2K + ULTRA to karta rozpędza się do 100%. Ludzie mówią, że to bottleneck, ale jak może to być bottleneck, gdy zużycie procesora nigdy nie sięga 100%. Może mi ktoś wyjaśnić?

Zrobiłem test - zdjęcie w załączniku.

Z niego wynika, że sprawdzałoby się to, bo karta przy niskich ustawieniach nie rozpędza się wyżej niż 60%. Dodaję również filmik opisujący grę w PUBG i pomiary zegarów PCU oraz GPU i RAM: Youtube

Do filmiku powyżej w 3:00 widać ustawienia, które były i które będą w dalszej części filmu.

Jeśli jest to realnie problem ze sprzętem, to co po kolei muszę wymienić, żeby zminimalizować bottleneck? Cena nie gra roli, bo komputer będę składał przez kilka miesięcy i chciałbym złożyć tak aby karta graficzna mogła poszaleć. Być może wymienić trzeba wszystko.

Czy możecie polecić jakieś konkretne podzespoły, które się sprawdzą i w przeciągu kilku miesięcy będą możliwe do kupienia.

Chodzi mi głównie o to aby karta spełniała swoje zadanie i była wykorzystywana w 100%.

Dołączam zdjęcie testu.

Bottleneck.JPG

Przechwytywanie.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...