Skocz do zawartości
Zellos13

Płyta główna pod zestaw FAST

Rekomendowane odpowiedzi

I czego dokładnie oczekujesz ,

Kompromis między możliwościami a ceną - płyty na B450 np. MSI B450-A Pro lub nieco droższa MSI B450 Gaming Plus ew. MSI B450 tomahawk

Albo coś na X470 np. MSI X470 Gaming Plus za 610 zł .

Chyba że masz kasę i chcesz mieć najnowsze płyty to coś na X570 z najtańszym Asrock X570 Phantom Gaming 4 za 745 zł albo MSI MPG X570 Gaming Plus za 840 zł .

Ceny z morele.net

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja biosu to w niektórych płytach pikuś. Ja kupiłem MSI B450 Tomahawk pod 3600 i bios tam mogłem sobie zaktualizować bez problemu, gdyż niepotrzebny do tego celu jest procesor i inne komponenty. Wystarczy zasilacz i pendrive z biosem.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, wysio napisał:

Aktualizacja biosu to w niektórych płytach pikuś. Ja kupiłem MSI B450 Tomahawk pod 3600 i bios tam mogłem sobie zaktualizować bez problemu, gdyż niepotrzebny do tego celu jest procesor i inne komponenty. Wystarczy zasilacz i pendrive z biosem.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Jak ze stabilnością u Ciebie na tym zestawie? Komp uruchamia się bez problemu za każdym razem? Ile trwa start kompa do ukazania się gotowego pulpitu?  Ponoć ten cały POST  trochę trwa na nowych kompach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stabilność pełna. pamięci Corsair 3000 Mhz poszły bez problemu na 3333Mhz bez zmiany timingów. Mam dość stary i wolny dysk systemowy SSD i czasy wyglądają następująco - od momentu wciśnięcia zasilania do momentu pojawienia się loga płyty, gdzie zaczyna ładować się Windows to 15 sekund. Po kolejnych 15 jest gotowy ekran logowania. Nie jest to szybko, ale dla mnie wystarczająco. 

Jedyne z czym trzeba na tej płycie powalczyć, to własne ustawienia zasilania procka, bo na auto płyta daje zbyt wysokie napięcie - nawet 1.41V. Nie przejmował bym się tym bardzo, gdyby nie wysokie temperatury procesora w stresie na słabym fabrycznym coolerze. Póki co ręcznie ustawiłem napięcie na 1.325 i temperatura spadła do akceptowalnego poziomu. Nie potrafię tylko ustawić tego tak, żeby w IDDLE spadało napięcie tak, jak spada na ustawieniu auto. 

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...