Skocz do zawartości
Saze

Laptop 2500-3700zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio rozglądam się za laptopem który zastąpi mojego leciwego PC.

Specyfikacja PC:

Athlon II x2 255;

Radeon HD 5770 512mb;

8GB RAM

Laptop będzie używany głównie do internetu i office'a, z odrobiną grania w gry stare lub indyki. Laptop na studia, więc chciałbym żeby był jak najbardziej mobilny i nie był grubą bestią. Fajnie by było gdyby miał czytnik linii papilarnych i aluminiową obudowę. Nie wiem za bardzo jaki procesor wybrać, ale co do karty wydaje mi się że wystarczy do takiego Skyrima czy Sims 4 jakiś mx250 lub gtx1050/1650. Lapek bez systemu gdyż posiadam Windows 10 BOX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ~2900 zł jest Huawai Matebook D 15,6"

https://www.x-kom.pl/p/460752-notebook-laptop-156-huawei-matebook-d-156-i5-8250u-8gb-256ssd-win10-mx150.html

I5 8250U + MX150 ( MX250 to podkręcony MX150 ) , 8GB ram i SSD 256GB , do tego matowa matryca IPS FHD oraz aluminowa obudowa i wnętrze laptopa .

Dopłata do wersji z SSD 480GB to 200 zł a za wersję z 960GB zapłacisz o 470 zł więcej , jak chcesz większy SSD to lepiej kupić samemu coś sprawdzonego a nie polegać na tym co siedzi w lapku , bo różnie może być z dyskiem fabrycznym .

Lapki z GTX1650 przy tym co robisz to overkill - I5 8300H / 9300H i cena 3 300 zł za najtanszy wariant Lenovo L340 .

Modele z GTX1050 podobnie , sparowane z ww. I5 .

 Asus VivoBook Pro za 3 700 zł z I5 8300H i GTX1050 , do tego matowa matryca  FHD oraz aluminowa obudowa i wnętrze laptopa

https://www.x-kom.pl/p/493979-notebook-laptop-156-asus-vivobook-pro-15-n580gd-i5-8300h-8gb-256.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Saze napisał:

Hmmmm, myślałem o czymś o zdecydowanie bardziej stonowanym wyglądzie jednak specyfikacja robi wrażenie :O

Możesz też napisać do X-komu, że masz swój system i czy nie mogliby ci tam dorzucić drugiej kosteczki 8GB RAMu zamiast systemu i dogadać cenę na te 3700zł, może akurat się uda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że cały z plastiku :/

Ja jak na razie znalazłem:

MSI PS42

HP Pavilion 15

Huawei Matebook D14

HP Pavilion 14

Dell Inspirion 5480

ale ten Huawei D15 i Asus VivoBook Pro też robią wrażenie. Szkoda że D15 nie ma podświetlenia klawiatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W te Asus'y TUF sie nie pchaj bo na papierze wygladaja rewelacyjnie ale maja straszne problemy z throttlingiem.

Ostatnio robilem kilka Lenovo Y530 i moge zdecydowanie polecic te serie. Swietne chlodzenie, stonowany, elegancki design i sporo konfiguracji do wyboru- rowniez z kartami 1660 i 1050 gdybys chcial w cos zagrac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zrobiłem tabelkę z rozpatrywanymi przeze mnie laptopami:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1reP_VneQtwJeI3clbcqZ7yHobcyDhr-r9kWRKW2Y7aU/edit?usp=sharing

Co byście odrzucili? Myślę czy nie zrezygnować z Huaweiów, i nie wiem jak z lapkami z ryzenem. Czy ram 2400mhz nie będzie ograniczać mocno Vegi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...