Jump to content
Sign in to follow this  
Saze

Laptop 2500-3700zł

Recommended Posts

Witam. Ostatnio rozglądam się za laptopem który zastąpi mojego leciwego PC.

Specyfikacja PC:

Athlon II x2 255;

Radeon HD 5770 512mb;

8GB RAM

Laptop będzie używany głównie do internetu i office'a, z odrobiną grania w gry stare lub indyki. Laptop na studia, więc chciałbym żeby był jak najbardziej mobilny i nie był grubą bestią. Fajnie by było gdyby miał czytnik linii papilarnych i aluminiową obudowę. Nie wiem za bardzo jaki procesor wybrać, ale co do karty wydaje mi się że wystarczy do takiego Skyrima czy Sims 4 jakiś mx250 lub gtx1050/1650. Lapek bez systemu gdyż posiadam Windows 10 BOX.

Za ~2900 zł jest Huawai Matebook D 15,6"

https://www.x-kom.pl/p/460752-notebook-laptop-156-huawei-matebook-d-156-i5-8250u-8gb-256ssd-win10-mx150.html

I5 8250U + MX150 ( MX250 to podkręcony MX150 ) , 8GB ram i SSD 256GB , do tego matowa matryca IPS FHD oraz aluminowa obudowa i wnętrze laptopa .

Dopłata do wersji z SSD 480GB to 200 zł a za wersję z 960GB zapłacisz o 470 zł więcej , jak chcesz większy SSD to lepiej kupić samemu coś sprawdzonego a nie polegać na tym co siedzi w lapku , bo różnie może być z dyskiem fabrycznym .

Lapki z GTX1650 przy tym co robisz to overkill - I5 8300H / 9300H i cena 3 300 zł za najtanszy wariant Lenovo L340 .

Modele z GTX1050 podobnie , sparowane z ww. I5 .

Asus VivoBook Pro za 3 700 zł z I5 8300H i GTX1050 , do tego matowa matryca  FHD oraz aluminowa obudowa i wnętrze laptopa

https://www.x-kom.pl/p/493979-notebook-laptop-156-asus-vivobook-pro-15-n580gd-i5-8300h-8gb-256.html

Czy ja wiem czy overkill, z nowszych gier tylko strategie, ale taki Skyrim SE czy inne Terrarie, Minecrafty czy Dead Cells jej nie użyją?

Hmmmm, myślałem o czymś o zdecydowanie bardziej stonowanym wyglądzie jednak specyfikacja robi wrażenie :O

7 minut temu, Saze napisał:

Hmmmm, myślałem o czymś o zdecydowanie bardziej stonowanym wyglądzie jednak specyfikacja robi wrażenie :O

Możesz też napisać do X-komu, że masz swój system i czy nie mogliby ci tam dorzucić drugiej kosteczki 8GB RAMu zamiast systemu i dogadać cenę na te 3700zł, może akurat się uda :)

Szkoda że cały z plastiku :/

Ja jak na razie znalazłem:

MSI PS42

HP Pavilion 15

Huawei Matebook D14

HP Pavilion 14

Dell Inspirion 5480

ale ten Huawei D15 i Asus VivoBook Pro też robią wrażenie. Szkoda że D15 nie ma podświetlenia klawiatury.

Lista się zwiększa, teraz problem coś z tego wybrać :D

Edited by Saze

W te Asus'y TUF sie nie pchaj bo na papierze wygladaja rewelacyjnie ale maja straszne problemy z throttlingiem.

Ostatnio robilem kilka Lenovo Y530 i moge zdecydowanie polecic te serie. Swietne chlodzenie, stonowany, elegancki design i sporo konfiguracji do wyboru- rowniez z kartami 1660 i 1050 gdybys chcial w cos zagrac.

• Upvote 1

@Sazemam dla ciebie cos wyjatkowego co moglbys uwazam , ze ze spokojem kupić  w ciemno nie patrząc na ta liste. To wszystko przebije: https://www.apollo.pl/produkt/laptop-dream-machines-g1650-15pl02-i5-9300h8gb1tb15-6fhdgtx1650w10,182868.html

Bez windy lekko powyzej 3k i masz stonowana kolorystyke zamknięta w przenośnym laptopie. to sa wlasnie laptopy Dream Machines :)

Masz tu mocnego lapka, tylko popros Apollo by ci winde odjeli i dostaniesz kozacki sprzet :)

Masz tam 9ta generacje procków i dodatkowo  GTX 1650. Nie tyle , ze pograsz w słabsze gry , ale i szarpniesz te nieco nowsze. Szczerze polecam. W tej cenie nie znajdziesz nic lepszego.

PS. @Rosh ma rację w ASUS'y się nie pchaj.

Edited by marand97

2 minuty temu, Saze napisał:

Hmmm, szkoda że nie aluminium...

Wiesz nie można mieć wszystkiego :) No ale powiem ci tak- to jest plastik naprawdę wysokiej jakości. Sam mam dwa laptopy z tej firmy i naprawdę byłem pozytywnie zaskoczony po zakupie ;) co do aluminium  to miałbyś takiego laptopa, ale już za 6,5k

https://www.apollo.pl/produkt/laptop-dream-machines-rs2060-i7-16-1rtx2060480-gb-ssd16-gb,182394.html

W dodatku lekkiego bo tylko 2 kg.

16 minut temu, Michikun napisał:

Można spytać dlaczego odrzuciłeś tego Acera w aluminiowej budzie? przez wzgląd na kolor? design?

https://www.x-kom.pl/p/501469-notebook-laptop-156-acer-aspire-7-i5-8300h-16gb-256ssd1tb-fhd-1050ti.html

Ten acer też jest niezły, myślę, że warto rozważyć obie opcje.

Acer jest większy i cięższy. Nie szukam laptopa stricte do gier więc tufy, legiony i reszta odpadają. Zaktualizowałem listę i wciąż się zastanawiam...

3 minuty temu, Saze napisał:

Czy zwiększenie budżetu do 4000 na jakieś inne modele?

Skoro nie interesują cię te wszystkie popularne marki to do tej kwoty możesz mieć już procesor i7 najnowszej generacji i laptopy:

G1050-15PL55 albo G1050-15PL56 od Dream Machines

Masz dysk do wyboru 1TB SSD co osobiście ci polecam,albo 480 GB SSD. 15 cali ci wystarczy? Matryca IPS lepsza będzie niż LED.

Karta GTX 1050 wystarczy do grania w niezbyt wymagające tytuły.

Ips to jest led. Interesują mnie właśnie popularne marki. Jedyne czego chcę to solidnego, aluminiowego, ładnego laptopa. Powiedzmy czegoś na kształt MacBooka Pro tudzież XPS.

Spojrzałem teraz ponownie na ofertę Dream Machines i tego Acera. Podzespoły kuszą ale jednocześnie chciałbym coą bardziej z wyglądu jak ten HP :/

15 godzin temu, Saze napisał:

Spojrzałem teraz ponownie na ofertę Dream Machines i tego Acera. Podzespoły kuszą ale jednocześnie chciałbym coą bardziej z wyglądu jak ten HP :/

Podzespoły nie mają tylko kusić , ale również służyć. @Saze ;) To jest trochę tak jakbyś poszedł do sklepu i chciałbyś bardzo dobry garnitur z najwyższej jakości wełny włoskiej. Możesz iść do znanej marki i dostać garnitur w ładnym pudełeczku i  możesz też iść  do sklepu , który bezpośrednio załatwi ci jakościowo dobry materiał, który posłuży ci na lata i nie zapłacisz za niego więcej aniżeli trzeba a dodatkowo będzie na tobie dobrze leżał - tj. będzie na miarę twoich potrzeb "formalnych".

Podobnie z laptopami, bebechy to jedno design to drugie. Maci są ładne, owszem i czas pracy baterii jest zadowalający- mówię to jako posiadacz. Ale jeśli chodzi o osiągi już niekoniecznie jest tak kolorowo jakby się myślało. A za ładne pudełeczko płacisz i to słono.