Skocz do zawartości
Prodigy

Router Sip

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Doradzili byście mi może jaki router pod sieć domową? Głównie chodzi o stream bezpośrednio z netu, rozmowy voip (protokół Sip) i relatywnie dużą ilość użytkowników, korzystających jednocześnie z routera (4-8). Router nie musi być bezpośrednio podłączony pod internet (mam drugi, dostarczony przez operatora sieci, podłączony kablem sieciowym do routera, którego szukam). Chciałbym się zamknąć w 1 tyś. złoty. 

Proszę o podpowiedź 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie serii 7 - 7590. Mam do niego regularnie podłączone ponad 20 urządzeń. W szczycie 4 streamy video, FTP, syncthing, nextcloud, plus 3 numery VOIP. Jeszcze nie miałem awarii co by mi siec wywaliło. Backup można zaimportować łatwo z poprzednich generacji sprzętu. Idealny sprzęt do domu i małych firm. Jedynie co bym brał jako alternatywę to Ubiquity, ale wymagały by to trochę wiekszej wiedzy i konfiguracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymagania są niskie. Jakikolwiek gigabitowy router styknie, a jeśli nie masz nawet 100Mb/s to i słabszy.
protokół sip ma cokolwiek do routera?
Choćby Netgear R6400 wystarczy ci z ogromnym zapasem(gigabit, duży zasięg, spokojnie ogarnie nawet i ~ 60 użytkowników po wi-fi i ma wydajny procesor) i ma funkcje SIP ALG jeśli o to chodziło.

Spokojnie możesz szukać nawet czegoś tańszego.
 

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie 7590 miałem na myśli. Czytałem dość pochlebne opinie. Rozumiem, że masz go nie długo. W sensie, że trudno ocenić jak będzie działał po jakimś czasie. Z moimi poprzednimi Fritz!boxami problem pojawiał się zwykle w okolicach 2 lat użytkowania. Miałem chyba ze 4 różne. 

Jeżeli chodzi o użytkowanie w przeciągu 2 pierwszych lat to zawsze byłem zachwycony. Nas, drukarka sieciowa, 4 nr voip, itd. W zeszłym tygodniu zamówiłem 7590, stwierdziłem, że nic lepszego nie znajdę.

Dziękuję bardzo za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...