Skocz do zawartości
komarzycho

Zużycie procesora 40-50% ntoskrnl.exe po włączeniu qbitorrent,utorrent

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z dużym zużyciem procesora, gdy włączony jest qbitorrent albo utorrent.
Sytuacja ma charakter narastający tzn zużycie procesora jest coraz większe, aż kursorem myszki nie da się płynnie sterować po ekranie pulpitu ( przeskakuje i się zacina ). 
W menedżerze zadań pojawia się proces system ( ntoskrnl.exe ), który coraz bardziej obciąża jednostkę centralną. Gdy wyłączę programy to wszystko wraca do normy.
Po włączeniu na świeżo kompa przez około 20min jest ok mimo włączonego, któregoś z programu później obciążenie wzrasta, że nie da się korzystać z kompa

procesor i5 6600k
płyta główna Asus  z170 gaming pro
karat graficzna 1070
16gb ram
dysk twardy Samsung M.2 970 EVO
na qbittorent mam około 1000plików udostępnianych na utorrent 4 pliki.

Próbowałem "naprawianie uszkodzonych lub dodawanie brakujących plików systemowych za pomocą narzędzia Kontroler plików systemowych" 
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth --- nie wykazało błędów i nic nie naprawiło
https://support.microsoft.com/pl-pl/help/929833/use-the-system-file-checker-tool-to-repair-missing-or-corrupted-system

Proszę o pomoc.

proces.jpg

Edytowane przez komarzycho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...