Skocz do zawartości
recedent

Gigabyte B450 Aorus Elite i zablokowane SATA po instalacji M.2

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj poskładałem sprzęt, ale jedna rzecz budzi moją wątpliwość. Otóż dlaczego zamontowanie dysku SSD w gnieździe M2 (ADATA SX8200 Pro 512GB) powoduje, że płyta główna (Gigabyte B450 Aorus Elite), wyłącza dwa gniazda SATA. No trochę mnie to zdziwiło, bo mam jeszcze trzy duże talerzowce, stary dysk SSD na SATA i nagrywarkę DVD. No i w tej sytuacji musiałem zrezygnować z napędu. Jaki jest tego powód ? Przejrzałem specyfikacje innych płyt głównych na B450, ale też na X570 i również jest podobna sytuacja, gdzie dany producent podaje informację, że w przypadku instalacji SSD M.2 to jeden, albo dwa porty SATA przestają działać. Wytłumaczy mi to ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może czegoś nie zauważyłem, ale na diagramach widzę 24 linie PCI-E idące z CPU Ryzen ( 16 dla GPU, 4 dla M.2/ewentualnie niektórych SATA i ostatnie 4 do komunikacji z mostkiem - razem 24)

Może 40 wzięło się z sumowania linii dostępnych z mostka i CPU ( marketing power? )

 

Tym czasem Intel ma z tego co widzę 20 linii idących z CPU ( 16 dla GPU + 4 dla komunikacji z mostkiem, pod nazwą DMI 3.0 ).

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...